Архів
П’ятниця,
26 квітня 2019 року

№ 33 (19680)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша поштаВербиченька

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Якщо осіла земля

ТРАПЛЯЄТЬСЯ, садили дерево восени, а на весну земля в посадковій ямі осідає, затягуючи саджанець у землю. Коренева шийка опиняється глибше, ніж потрібно, а це не бажано для подальшого росту щепленого дерева. Річ у тому, що затягування кореневої шийки ґрунтом призводить до переходу прищепи на власні корені. Практично втрачається сорт, позаяк коренева система підщепи перестає працювати, відторгується.

Просто відгорнути землю від саджанця — недостатньо і неправильно. Влітку дерево буде рости і все ніби добре. Проте взимку навколо стовбура збиратиметься вода. Рано чи пізно дерево загине.

Щоб цього не сталося, відразу після того, як виявили осідання ґрунту і заглиблення саджанця, його слід підняти разом із грудкою землі.

Роблять це таким чином. Спершу обкопують саджанець по периферії ями, а затим ломом чи трубою підважують краї шайби землі, що навколо саджанця, і засипають ґрунт у порожнини. Коли саджанець підніметься на 5 см вище рівня землі, його поливають і, в разі засмоктування ґрунту, ще підсипають, затим садивну яму мульчують.

Першого місяця після такої операції саджанець потребує регулярних поливів, адже всмоктувальні — найтонші — корінці обірвались і для їх відростання необхідні час і волога.

Версія для друку          До списку статтей

В ОДНОМУ з матеріалів наступного випуску поговоримо про правильне «меню» для городніх і садових культур. Адже відомо, що рослини вельми реагують на підживлення: починають активно розвиватися. Однак у цьому є не лише плюси, а й мінуси, а також наголосимо на умовах та правильному застосуванні добрив, зокрема азотних.

На які труднощі наражається садівник, прагнучи захистити плодові культури від шкідників? Основна з них та, що виліт комах припадає на початок і масове цвітіння фруктових дерев, коли застосування інсектицидів і більшості біологічних препаратів у цей період неприпустиме. Отож наші поради стосуватимуться заходів, до яких варто вдатися, аби позбутися небезпечного «ласуна» пуп’янками і плодами — бронзівки волохатої, або оленки волохатої, якої дуже багато з’явилось останнім часом у наших садках.

Похвально, що тепер ми прагнемо дбати не лише про шлунок, плекаючи город, а й про красу навколо себе, висаджуючи дедалі більше квітів. Проте чи всі ми знаємо, як переносити у відкритий ґрунт квіткову розсаду, в які терміни, за яких умов? Дамо рекомендації, аби ваші клумба чи горідчик завжди були яскравими.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове