Архів
Вівторок,
15 серпня 2023 року

№ 33 (20025)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну

Кузня кадрів для регіону

Віталій НАЗАРЕНКО.

Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т. Шевченка уклав із громадами області десять угод на підготовку фахівців. Через війну комунікація дещо ускладнилась, однак керівництво закладу освіти вбачає у такій співпраці перспективу і висловлює переконаність, що цей механізм неодмінно запрацює і допоможе швидкому відновленню регіону.

— ГРОМАДИ мають потребу у спеціалістах, яких ми можемо підготувати. Це 99% від усіх запитів, — розповідає ректор Чернігівського колегіуму Олег Шеремет. — Ми пропонуємо громадам, щоб вони відправили до нас студентів, профінансувавши їхнє навчання. Хтось побачить схожість із радянським механізмом здобуття вищої освіти, але все це реально працює. Ми запропонували проєкти договорів, за якими можна забезпечити повернення кадрів на місця.

Таким чином, на переконання Олега Шеремета, у громадах залишатимуться кваліфіковані спеціалісти. Сама ж програма розрахована на запобігання відтоку молоді з міста і регіону загалом. Тому університет поклав собі за мету стати кузнею кадрів для Чернігівщини. Керівництво вишу також певне, що швидке відновлення області можливе за рахунок традиційних ресурсів — землі та лісу. Вже розроблено програми відповідних спеціальностей і готується науково-практична база. Зокрема, існує попередня домовленість з Інститутом сільськогосподарської мікробіології в Чернігові про створення спільних кафедр. «Ми говоритимемо з великими землевласниками, які відчувають кадровий голод. Спеціалісти неодмінно будуть затребувані, — стверджує Олег Шеремет, — бо давайте міркувати об’єктивно: здійснити індустріалізацію регіону швидко не вийде, а двигуном економіки тут стануть ліс і земля».

До речі, на спеціальність «Лісове господарство» ректору Чернігівського колегіуму вдалося залучити двох висококваліфікованих викладачів з одного із вишів. Крім того, освітній заклад налагодив співпрацю з Латвійським університетом біонаук та технологій і Огрським технікумом у цій країні, а також зі Сновським училищем лісового господарства, що у Чернігівській області.

Докладає зусиль задля запобігання відтоку молоді й обласна влада. Так, ОВА та облрада запровадили спеціалізовану програму. «Щодо цього підтримка більш ніж достатня. Область відшкодовує плату за навчання всім студентам, які після початку повномасштабної війни закінчили школу на Чернігівщині і потім вступили до місцевих закладів освіти на певні спеціальності», — пояснює Олег Шеремет. Річний бюджет програми — понад 3 мільйони гривень. «В’ячеслав Чаус, як голова ОВА, ухвалив відповідне рішення, і за перший етап навчання студенти отримали компенсацію, тепер продовження програми — за депутатами облради. Тут, переконаний, проблем не буде», — не сумнівається ректор.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Кажуть, що причина технічна...
Читати
Потребують відшкодування
Читати
Найбільше — в Німеччині
Читати
Можна дистанційно
Читати
Відмовляються виїжджати
Читати
Як отримати «овочеву» компенсацію
Читати
Державне скорочення
Читати
Загинули, рятуючи
Читати
Тепер удосталь
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове