Архів
Вівторок,
19 жовтня 2021 року

№ 76 (19924)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну

Кому на пенсії жити добре

Підготувала
Маргарита СИТНИК.

Судова гілка влади — традиційний антилідер недовіри українців. І є за що: резонансні несправедливі рішення, корупційні скандали — і переважно цілковита безкарність служителів Феміди. Як-от судді Голосіївського райсуду Києва Д. Валігури, який безпідставно позбавляв водійських посвідчень учасників Автомайдану.

ВИЩА рада правосуддя (ВРП) відправила цього чиновника у відставку, і він піде на пенсію зі збереженням усіх суддівських пільг. А це, уявіть, близько 100 тисяч гривень(!) із кишень платників податків щомісяця. І він такий не один, та й не «найкрутіший». Колишнього суддю Малиновського райсуду Одеси А. Целуха, який дістав п’ять років ув’язнення за вимагання й отримання хабара в сумі 2,5 тисячі доларів, ВРП теж відправила у «почесну» відставку, а відтак суддя-хабарник зміг за рік отримати майже 470 тисяч гривень пенсії.

Ще одна історія у «скарбничку абсурду». Колега А. Целуха Олексій Буран був викритий на хабарі Національним антикорупційним бюро ще 2016 року. Відтоді обвинувальний акт перебуває на розгляді суду, але ВРП 2019-го відправила суддю у відставку. Приблизна сума його утримання з моменту підписання обвинувального акта і до відставки становила близько 1,6 мільйона гривень. Тепер він має ще й довічну пенсію.

Хтось запитає, хіба вже не діє обмеження максимального розміру пенсії до 17 690 гривень? Воно чинне, але, пояснюють юристи, не поширюється на щомісячні виплати суддям у відставці. Служителі Феміди одержують пенсію на загальних підставах, як і решта українців, лише у разі, якщо мало місце звільнення за дисциплінарні провини. При цьому суддя, котрий працює на своїй посаді понад 20 років, має право на відставку — за власним бажанням або за рішенням ВРП. За ним зберігається звання, йому виплачується вихідна допомога: три місячні винагороди за останньою посадою, а також щомісячне довічне утримання з держбюджету (сума зазвичай перевищує 77 тисяч гривень). І таких суддів у нас понад три з половиною тисячі.

Зменшити пенсійні виплати служителям Феміди можна, але для цього слід внести зміни до Закону «Про судоустрій і статус суддів». Та навіщо парламентарям цим займатись? Із суддями треба дружити.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
З паливом таки проблеми?
Читати
Заплатять удвічі більше
Читати
На поїзд так просто не сядеш
Читати
Обмежено кількість переказів
Читати
«Відкрили» небо
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове