Архів
П’ятниця,
29 січня 2021 року

№ 7 (19855)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:КриницяНаша пошта

Криниця

Сторінку підготував Василь ПІДДУБНЯК.


Версія для друку          До списку статтей
  • Виставкова зала «Криниці»

«Таємна вечеря»

Михайло ЗАКОЛЕСНИК.

ЛЕОНАРДО да Вінчі є автором безлічі мальовничих шедеврів епохи Відродження. «Таємна вечеря» — одна з найбільш прославлених його робіт, адже вона несе в собі глибокий сенс для всього християнського світу.

Головними героями картини вважаються Ісус Христос та Іуда. Іронічно, що для обох образів позував один і той же натурник з інтервалом кілька років. Спершу молодик із церковного хору ідеально підійшов великому майстру для створення образу Христа. Через три роки Леонардо побачив п’яницю, що валяється на вулиці, і написав із нього образ Іуди. Протверезівши, чоловік повідав, що всього кілька років тому його життя було зовсім інше, він співав у церковному хорі й позував художникові.

За іронією долі, один і той самий чоловік був зображений на полотні в протилежних образах.

Видатний італійський художник, учений, інженер і анатом, один із найвидатніших представників мистецтва і науки епохи Відродження, Леонардо да Вінчі народився 1452 року в селищі Анкіано біля міста Вінчі.

Окрім відомих усьому світу полотен і скульптур, Леонардо залишив після себе рукописи з багатьох галузей знань. Він займався математикою, гідромеханікою, геологією і фізичною географією, метеорологією, хімією, астрономією, ботанікою, а також анатомією і фізіологією людини і тварин.

Незважаючи на те що деякі шедеври Леонардо, наприклад «Джоконду», знають усі, можна навести і маловідомі факти його життя і творчості. Так, його матір’ю була проста селянка, він отримав домашню освіту, віртуозно грав на лірі, першим пояснив, чому небо синє, а Місяць такий яскравий…

Версія для друку          До списку статтей

Із джерела мудрості

Україну відокремили від Радянського Союзу не як шматок території, а заради того, щоби відроджувати культуру і звичаї. Той чи інший народ цікавий тим, що дає світові щось нове. Людство тому розвивається, що не всі однакові.

Іван ЮЩУК, український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч, професор.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове