Архів
П’ятниця,
7 вересня 2018 року

№ 69 (19616)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Санкції продовжаться

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Тереза Мей засудила Росію за Донбас, Крим і Солсбері та пообіцяла нові санкції.

Докладніше...
Відпрацюють спільні дії

США перекинули в Європу стратегічні бомбардувальники В-52 «Stratofortress» для навчань НАТО.

Докладніше...
Категорично проти незалежності

ІСПАНІЯ. Офіційний Мадрид запропонував каталонцям провести референдум про розширення автономії Каталонії.

Докладніше...
Геноцид за релігійною ознакою

М’ЯНМА. В ООН визнали геноцид проти народу рохінджа.

Докладніше...
Хиткі мости взаєморозуміння

КОРЕЙСЬКИЙ ПІВОСТРІВ. У Пхеньяні з 18 по 20 вересня відбудеться третій міжкорейський саміт.

Докладніше...
Своя рука — владика?

БРАЗИЛІЯ. Правоохоронці представили докази провини президента Мішеля Темера у корупції.

Докладніше...
Земля двигтіла під ногами

ЯПОНІЯ. На острові Хоккайдо стався землетрус магнітудою 7 балів.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Новини АПК

Виноград не винен

Руслана ЗІНЧЕНКО.

ЦЬОГО року виноградарі південних областей потерпають через низьку закупівельну ціну на їхню продукцію. Наприклад, торік дрібні господарства реалізували ягоди популярного сорту Аркадія за 17-20, а сьогодні віддають їх за 10 грн. За словами власника СФГ «Ніка» із Токмацького району Запоріжжя Станіслава Глущенка, він нині ледве виходить на самоокупність. Виноградарі вважають, що така ситуація склалася із різних причин. Зокрема, й через те, що деякі фермери повели неправильну маркетингову політику: злякавшись екстремальних погодних умов виставили ще недозрілий урожай на продаж. Зелені ягоди несмачні, тож погано розкупалися. Ринок був перенасичений. Ціна винограду щодня падала і підняти її тепер складно.

Дехто з фермерів навіть розмірковує над тим, чи не варто викорчувати частину виноградників і посадити на їх місце рентабельніші культури. Звичайно, не лише через можливі нинішні втрати. Вони, швидше, стали останньою краплею. Головна причина — неефективна державна підтримка. Наприклад, фермер Станіслав Глущенко пояснює, що компенсація виплачується виключно на саджанці сортів винограду, які входять до держреєстру. «А втім він давно не оновлювався, — переконаний Станіслав. — Ідеться лише про два сорти, які нині мають невеликий попит і низьку ціну. Тоді як ринок потребує нових сортів. А система держстимулювання оновленню не сприяє».

До того ж держава відмовляється підтримувати виробників, котрі мають й інші види бізнесу, крім аграрного. Хоча часто саме додаткове підприємництво дає змогу їм стартувати, інвестувати у розвиток фермерського напряму.

У палинки з паперами все добре

У БЕРЕЗНІ поточного року були ухвалені зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Завдяки передбаченим у ньому нововведенням ТОВ «Агрофруктсервіс» на Закарпатті розпочало офіційне виробництво палинки — традиційного для Закарпаття алкогольного напою.

За словами директора підприємства Василя Майороша, потужності підприємства дають змогу переробити за день 5-7 тис. кг фруктів і ягід та виготовити тисячу пляшок палинки. Уся продукція виробництва натуральна, без будь-яких хімічних консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших промислових смакових добавок або барвників.

На думку голови Асоціації «Укрсадпром», до якої входить «Агрофруктсервіс», Дмитра Крошки, створення подібних підприємств сприятиме збільшенню конкуренції на ринку переробки фруктів і ягід. «Сьогодні в Україні склалася досить складна цінова ситуація при заготівлі фруктів для переробки, особливо це стосується яблук. Закупівельні ціни переробників не враховують зростання їх собівартості, фермери зазнають збитків, — наголосив він. — Тож відкриття нових виробництв дає надію садівникам розраховувати на конкурентні ціни на їхню продукцію».

I їх залишилося шість

ЦЬОГО виробничого сезону на Вінниччині працюватимуть шість цукрових заводів. Торік їх було сім — припинив діяльність Соколівський цукровий завод.

Через тиждень сезон цукроваріння 2018-2019 розпочнуть Крижопільський, Гайсинський, Жданівський Хмільницького району, Томашпільський, Іллінецький, Михайлинський Козятинського району цукрові заводи.

Нині у регіоні, який уже багато років є лідером із виробництва цукру в країні, площі посіву цукрових буряків становлять 55,4 тис. га, що на три тис. га більше, ніж торік. Очікувана урожайність — 450-470 ц/га. Вихід цукру з гектара залежатиме від цукристості, строків збирання і зберігання коренеплодів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
До нас приїхав МВФ
Читати
Здорожчання неминуче
Читати
Добавка за небезпеку
Читати
Гідний фільм — гідна нагорода
Читати
Не тим приладом міряють
Читати
За 100 грн уже не купуватимуть
Читати
Рахунок на мільйони
Читати
Будьте пильні
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове