Архів
П’ятниця,
10 серпня 2018 року

№ 61 (19608)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
 Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Освіжає ліпше за магазинний «Тархун»

УСІ ЗНАЮТЬ напій з естрагону — газовану воду «Тархун». І не секрет, що самого тархуну там нема і близько. Зате тархун (естрагон) є у багатьох на городі, й цим не можна не скористатися!

Естрагон — це пряноароматична трава. У його листі міститься 75% ефірних олій, приємний аромат яких ви ні з чим не сплутаєте. В естрагоні міститься велика кількість вітамінів А, С, К. Трохи менше магнію, натрію і фосфору. Він є джерелом природних антиоксидантів у великій кількості.

Приготувати напій з тархуну дуже просто.

Нам знадобиться на 500 мл напою: свіжий естрагон (тархун) — 10 гілочок, лимон, три столові ложки цукору, 0,5 л газованої води або сифон.

Помити траву і лимон. Нарізати дрібно гілки з листям естрагону, а також лимон зі шкіркою. Додати частину цукру. Подрібнити блендером гілочки естрагону з лимоном і цукром до стану кашки. Всипати цукор, що залишився, перемішати.

Викласти суміш у будь-яку ємність та додати газовану воду. Перемішати, дати постояти хвилин 15, ще раз перемішати, процідити і добре віджати.

Саморобний тархун не буде такого отруйно-зеленого кольору, як магазинний. Зате він корисний, дуже смачний і освіжаючий!

Версія для друку          До списку статтей

ДОСИТЬ щедрі цього року садки, зокрема, вгиналися гілки під вагою помаранчевих плодів в абрикосів. Але ж хочеться, як той казав, стабільності, щоби було чим посмакувати і наступного сезону. Що має зробити господар саме цієї пори, аби на осінь визріли крупні квіткові бруньки — великою мірою запорука гарного врожаю? Про це піде мова в наступному куточку.

А зараз ми повинні впорати сливовий достаток. Сподіваємось, вам сподобаються дібрані нами рецепти консервування сизих плодів, адже вони досить оригінальні й дають змогу зберегти на зиму неповторний сливовий букет.

І — ще один матеріал на «заготівельну» тематику, про кабачки. Але не консервовані, а свіжі, себто як заготувати їх такими на тривалий час. Мороки з підготовкою менше, ніж із консервуванням, а, погодьтеся, набагато корисніші для здоров’я страви з тушкованих, смажених або запечених сирих кабачків. Якщо зробите все правильно, зеленкуваті овочі лежатимуть у вас упродовж чотирьох-п’яти місяців.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове