Архів
Середа,
7 березня 2018 року

№ 18 (19565)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша поштаВербиченька
  • За рубежем
Перемогли євроскептики і друзі РФ

ІТАЛІЯ. Прем’єр-міністр іде у відставку через провал його партії на парламентських виборах.

Докладніше...
Нарешті є «велика коаліція»

НІМЕЧЧИНА. Соціал-демократи підтримали створення коаліції з правоцентристським блоком Ангели Меркель.

Докладніше...
Македонські пристрасті

У МАКЕДОНІЇ відбуваються масові протести проти перейменування країни.

Докладніше...
Заручники воєнного конфлікту

СИРІЯ. У Східну Гуту прибула автоколона з гуманітарною допомогою від ООН.

Докладніше...
Політичний маневр

ІЗРАЇЛЬ оголосив про готовність до прямих переговорів із Палестиною.

Докладніше...
Криза у верхах загострюється

СЛОВАЧЧИНА. Резонансне вбивство журналіста, який звинуватив уряд у корупції, спровокувало політичну кризу.

Докладніше...
Знову трусонуло

ІРАН. На півночі стався землетрус магнітудою 5,0.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • У Верховній Раді

«Неприпустимий» суд

Марина ТІШКОВА.

Основною темою пленарного тижня (і, без перебільшення, останніх півроку) стала доля Вищого антикорупційного суду. Загалом за два завершальні дні розглянуто півтора десятка проектів законів та постанов, ухвалено один закон.

СТВОРЕННЯ вищезазначеного органу було передбачене у законодавстві ще 2016 року, крім того, це є ключовою вимогою для продовження співпраці з головним кредитором країни — Міжнародним валютним фондом. Дискусії і в парламенті, і в «навколополітичних» колах точилися запальні, навіть було зареєстровано чотири альтернативні законопроекти, та зрештою на фінішну пряму вийшов президентський, схвалений, як поінформував профільний комітет, Венеційською комісією. Виходячи з назви, суд повинен займатися провадженнями, пов’язаними з корупційними злочинами. Ухвалили проект документа в першому читанні навдивовижу швидко і консолідовано — 282 «за» (крім членів «Опоблоку»).

Утім, головний «вимагальник» суду — МВФ — та Світовий банк президентський варіант законопроекту розкритикували, навіть назвавши його «неприпустимим». Мовляв, не враховано їхніх вимог, зокрема надати Громадській раді міжнародних експертів право блокувати призначення недоброчесних суддів, а для повного «комплекту» допустити до цього дорадчого органу не тільки представників міжнародних організацій, а й фінансових донорів України, тобто себе коханих, та інших подібних... Як буде наша влада «пробігати між краплинками», не відомо.

Єдиний ухвалений закон —щодо змін у законодавстві, що регулює відносини у нафтогазовій галузі. Ним передбачено спростити бюрократичні процедури для підприємств, що здійснюють розвідувальні роботи.

У першому читанні прийнято ще один законопроект цієї тематики — «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Ним пропонується імплементувати міжнародний стандарт під назвою ІПВГ, чинний у 51 країні світу. Завдяки передбаченому в ньому механізму звітування, розповіли у профільному комітеті, вдасться отримати реальну картину, які компанії одержали спецдозволи на користування надрами, хто їхній власник, яка діяльність і де здійснюється, яким чином використовуються ділянки, відведені Держгеонадрами, що допоможе викорінити корупцію у галузі.

У п’ятницю в традиційну «Годину запитань до уряду» про стан справ у довірених галузях поінформували віце-прем’єр Г. Зубко і міністр юстиції П. Петренко. Г. Зубко поділився планами запустити діяльність Фонду енергоефективності, на який уже виділено бюджетних 1 мільярд 600 мільйонів гривень. Іще Євросоюз має додати 100 мільйонів євро. Принаймні на це розраховують в уряді.

Серед результатів відомства П. Петренка, досягнутих у співпраці з парламентом, — закон, умовно названий «стоп маски-шоу» (судовий розгляд і досудове розслідування автоматично фіксуються з допомогою аудіо- і відеозаписуючих засобів; при проведенні обшуків обов’язково має бути присутній адвокат). Cваволі правоохоронних органів поменшало, вважає міністр.

Наступне пленарне засідання — 13 березня.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Щоб студенти не мерзли
Читати
Обіцяють додати
Читати
I військовим теж
Читати
Ризикуємо програти
Читати
Грипують жорстко
Читати
Смачний експорт
Читати
Спродалися
Читати
Позбавляють себе життя
Читати
Хто ласий до нашого м’яса
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове