Архів
Середа,
7 березня 2018 року

№ 18 (19565)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша поштаВербиченька

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Секрети урожайної грядки

ҐРУНТОВУ суміш у ящиках перед сівбою слід спершу полити, інакше насіння з водою буде затягнуте у глиб ґрунту і період появи сходів затягнеться.

Найкращий склад ґрунтової суміші для посіву і пікірування більшості овочевих культур — дві частини компосту, одна частина тирси, одна частина піску. Свіжу тирсу слід зволожити слабким розчином аміачної селітри або сечовини.

Не загущуйте посівів, бо тоді рослини будуть довгими, слабкими, можуть уражатися «чорною ніжкою».

Підтримуйте оптимальний температурний режим. Загальне правило таке: до появи сходів температура вища, після їх появи — нижча на 5-7ОС вдень і на 10ОС вночі.

Застій води у посудині з поганим дренажем призводить до загибелі насіння, а також сходів у початковій стадії.

Світло і тепло — основні складові успішного вирощування розсади. Додаткове освітлення збільшує шанси на успіх. Світловий день має бути 12-14 годин. Бажано досвічувати рослини рано-вранці або ввечері.

Не запізнюйтеся з пікіруванням розсади. Для більшості овочевих культур це необхідно зробити після появи двох-трьох справжніх листків. Після пікірування рослини поливають і притіняють на один-два дні.

Через чотири-п’ять днів після пікірування проводять перше підживлення рослин, найкраще — розчинами мінеральних та органічних речовин. Підживлюють рослини раз на 10 днів, чергуючи мінеральні й органічні добрива.

Перед висадженням розсади на постійне місце її обов’язково треба загартувати. За 10 днів до переселення рослин на грядку ємності виносять на 2-3 години на засклені лоджії, веранди, відчиняють вікна в кімнаті. Час перебування розсади на відкритому повітрі поступово збільшують.

Версія для друку          До списку статтей

РОЗСАДНІ клопоти на часі, тож хоча б один матеріал випуску присвячуємо цій темі. Наступного разу поговоримо про основні хвороби тендітних сіянців — кореневу гниль і чорну ніжку. Боротися з ними дуже важко, особливо з першою, тому, аби не допустити загибелі розсади, треба знати, що зумовлює появу захворювання. Ну і, звісно, «вловити» перші ознаки негараздів, щоб ужити відповідних заходів.

Звісно, не можемо обійти увагою радісну і важливу подію, яку зараз очікують багато власників домашньої худоби, — появу телятка. Про що насамперед має потурбуватися господар; чому молозивний період є вирішальним для виживання і подальшого здорового існування тварини; як поступово змінювати раціон і які його найкращі складові — ось які вузлики зав’яжемо на пам’ять тваринникові-початківцю. А може, й досвідчені хазяї для себе щось почерпнуть.

А пасічник із півстолітнім стажем Леонід Мар’янович Гвяздівський поспішає зі своїми порадами щодо догляду за бджілками у ранньовесняний період. Аякже, він дуже відповідальний, аби не допустити загибелі бджолосімей. Чоловік підкаже, коли виставляти вулики із зимівника на тічок, як провести обліт комах, що невідкладно зробити задля їх благополучного розвитку.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове