Середа, 7 березня 2018 року № 18 (19565)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19565/print.php?n=38329

Секрети урожайної грядки

ҐРУНТОВУ суміш у ящиках перед сівбою слід спершу полити, інакше насіння з водою буде затягнуте у глиб ґрунту і період появи сходів затягнеться.

Найкращий склад ґрунтової суміші для посіву і пікірування більшості овочевих культур — дві частини компосту, одна частина тирси, одна частина піску. Свіжу тирсу слід зволожити слабким розчином аміачної селітри або сечовини.

Не загущуйте посівів, бо тоді рослини будуть довгими, слабкими, можуть уражатися «чорною ніжкою».

Підтримуйте оптимальний температурний режим. Загальне правило таке: до появи сходів температура вища, після їх появи — нижча на 5-7ОС вдень і на 10ОС вночі.

Застій води у посудині з поганим дренажем призводить до загибелі насіння, а також сходів у початковій стадії.

Світло і тепло — основні складові успішного вирощування розсади. Додаткове освітлення збільшує шанси на успіх. Світловий день має бути 12-14 годин. Бажано досвічувати рослини рано-вранці або ввечері.

Не запізнюйтеся з пікіруванням розсади. Для більшості овочевих культур це необхідно зробити після появи двох-трьох справжніх листків. Після пікірування рослини поливають і притіняють на один-два дні.

Через чотири-п’ять днів після пікірування проводять перше підживлення рослин, найкраще — розчинами мінеральних та органічних речовин. Підживлюють рослини раз на 10 днів, чергуючи мінеральні й органічні добрива.

Перед висадженням розсади на постійне місце її обов’язково треба загартувати. За 10 днів до переселення рослин на грядку ємності виносять на 2-3 години на засклені лоджії, веранди, відчиняють вікна в кімнаті. Час перебування розсади на відкритому повітрі поступово збільшують.