Архів
Середа,
7 березня 2018 року

№ 18 (19565)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша поштаВербиченька

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Якщо озимий часник зійшов восени

МИ ПИСАЛИ про зеленні культури, які пішли в ріст минулої теплої і довгої осені. Та й січень 2018-го видався найтеплішим за останнє століття. Тож не дивно, що і озимий часник у багатьох городників зійшов. Господарі тривожаться — чи не позначиться це на врожаї і що робити, аби вберегти насадження від негативного впливу низьких температур.

Відразу заспокоїмо: нічого страшного не сталось — без часнику не залишитесь. Річ у тому, що часник морозів не боїться. Зараз випав сніг, а під цією ковдрою навіть зеленим паросткам не холодно. Небезпека в іншому: якщо трапляться відлиги, а потім, при зниженні температури, сніг укриється крижаним панциром. Крізь нього рослинам украй важко дихати. В такому разі слід надіти валянки і походити по кризі, аби зруйнувати її.

Коли сніг розтане і можна буде вийти на грядку, часник слід підживити комплексним добривом. Наприклад, сечовина плюс монофосфат калію. Поливати потрібно теплим розчином. Це культурі необхідно, адже зубки часнику вже використали свої запаси на фальшивий старт і навесні в холодному ґрунті їм не вистачатиме поживних речовин для нормального розвитку.

Версія для друку          До списку статтей

РОЗСАДНІ клопоти на часі, тож хоча б один матеріал випуску присвячуємо цій темі. Наступного разу поговоримо про основні хвороби тендітних сіянців — кореневу гниль і чорну ніжку. Боротися з ними дуже важко, особливо з першою, тому, аби не допустити загибелі розсади, треба знати, що зумовлює появу захворювання. Ну і, звісно, «вловити» перші ознаки негараздів, щоб ужити відповідних заходів.

Звісно, не можемо обійти увагою радісну і важливу подію, яку зараз очікують багато власників домашньої худоби, — появу телятка. Про що насамперед має потурбуватися господар; чому молозивний період є вирішальним для виживання і подальшого здорового існування тварини; як поступово змінювати раціон і які його найкращі складові — ось які вузлики зав’яжемо на пам’ять тваринникові-початківцю. А може, й досвідчені хазяї для себе щось почерпнуть.

А пасічник із півстолітнім стажем Леонід Мар’янович Гвяздівський поспішає зі своїми порадами щодо догляду за бджілками у ранньовесняний період. Аякже, він дуже відповідальний, аби не допустити загибелі бджолосімей. Чоловік підкаже, коли виставляти вулики із зимівника на тічок, як провести обліт комах, що невідкладно зробити задля їх благополучного розвитку.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове