Вівторок, 12 листопада 2024 року № 46 (20090)
http://www.silskivisti.kiev.ua/20090/print.php?n=54731

Коли орхідеї некомфортно

ОРХІДЕЯ скидає бутони і квіти, які ще не розкрилися... Поміркуємо про головні помилки в догляді за рослиною.

Хоч орхідея останніми роками стала чи не найпопулярнішою кімнатною квіткою, вона є також однією з найбільш вибагливих рослин. Незнання основ догляду за нею може спричинити сумні наслідки, наприклад, скидання бутонів або раннє опадання квітів, що тільки розпустилися.

Перша і досить розповсюджена причина — це заміна горщика орхідеї тоді, коли вона цвіте або ж тільки-тільки випустила бутони. Часто власники, які щойно придбали квітучу орхідею, вирішують змінити їй горщик на новий і красивий. Однак робити цього точно не варто! Переселення призведе до того, що орхідея відчуватиме себе некомфортно і, найімовірніше, скине квіти (або ж квіти стануть в’ялими).

Другий фактор, що суттєво впливає на орхідею, — це навколишнє середовище. Цій рослині необхідний правильний температурний режим, достатня кількість світла і належний полив. Отже, температуру повітря слід підтримувати в межах від 20 до 24ОС увесь час. Переставляти орхідею з однієї кімнати в іншу теж не рекомендується — це змінює температурний і світловий режими, від чого їй некомфортно і вона передчасно скидає квіти.

Світловий день для орхідеї має тривати близько 12-14 годин на добу. Однак світло має бути розсіяне, не пряме. Нарешті, полив повинен робитися в міру того, як коріння у горщику змінило колір із соковито-зеленого на білувато-сірий. Щоденне обприскування — прекрасний спосіб підтримати достатню вологість у приміщенні, особливо в зимовий період роботи батарей. Однак якщо після обприскування вода скупчилася в центрі власне квітки — там, звідки росте нове листя і квітконоси, це може призвести до грибкового захворювання. А тому після обприскування просто помістіть туди невеликий шматочок серветки або туалетного паперу, щоб видалити зайву вологу. Увага: обприскувати потрібно тільки листя — не квіти!

Якщо ви бачите, що бутони орхідеї злегка пожовкли і не поспішають розпускатися, швидше за все, їм не вистачає вологи. Зволожте їх за допомоги пульверизатора і повторюйте процедуру раз на день доти, доки не розкриються. Проте не допускайте потрапляння вологи на квіти, які вже розкрилися: це, навпаки, спричинить їх опадання.

Третя і також популярна причина раннього опадання квітів — поява захворювання або комах на орхідеї. На жаль, тут не обійтися без спеціальних препаратів для лікування. Насамперед, аби зрозуміти, чи є в орхідеї грибкове захворювання, потрібно оглянути її коріння. Якщо ж на ній завелися комахи, то на зворотному боці листя ви виявите липкуваті краплі води. В будь-якому разі орхідеї потрібна профілактика грибкових захворювань і регулярний захист від комах.