Вівторок, 29 листопада 2022 року № 44 (19988)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19988/print.php?n=52000

Дослівно

Наталя Дзюбенко-Мейс,

письменниця, журналістка, дружина та соратниця Джеймса Мейса (1952-2004) — американського історика, який присвятив більшу частину свого життя розкриттю правди про український Голодомор.

Заперечення етнічного спрямування Голодомору, його штучного характеру — одна з головних державницьких стратегій путінської росії. Але важливо донести до світової громадськості, що з допомогою маніпулятивних хижацьких технологій влада та практично вся культурна і політична еліта рф бере участь у злочині проти України й українців, за який доведеться відповідати.

Позиція Джеймса Мейса була жорсткою і непримиренною, він щиро вірив, що матеріали Комісії США з вивчення Великого Голоду в Україні стануть одним із наріжних каменів української незалежності, а визнання світовою спільнотою Голодомору як геноциду, спрямованого проти українців як нації й України як держави, допоможе нам у боротьбі з дуже давнім злом, з його глибоко закоріненим інс-тинктом до пожирання інших народів.

Тож нині, згадуючи поіменно своїх рідних і близьких, пом’янімо серед дорогих імен і Джеймса Мейса, американця, який любив Україну великою синівською любов’ю і віддав їй своє серце. Без нього не набув би такої масштабності цей печальний страсний тиждень ушанування жертв Голодомору. Не заблимали б у вікнах осель українців вогники нашої пам’яті, нашого пробудження і відродження.