Вівторок, 13 вересня 2022 року № 33 (19977)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19977/print.php?n=51698

Дослівно

Юрій Бутусов, журналіст, громадський діяч.

Чому Україні не можна анонсувати свої успішні наступальні дії?

Російська армія зберігає багаторазову перевагу в артилерії, авіації, ракетних системах, бронетехніці та боєприпасах, а ми наступаємо піхотою за меншої підтримки техніки, тому аж ніяк не всі наступальні дії бувають успішними, і треба зберігати можливість відійти з деяких рубежів в разі сильного спротиву противника, не привертаючи уваги.

Політики хочуть гарних новин і своїми анонсами успіхів створюють завищені очікування од військового командування, а небажаний тиск на командирів позбавляє останніх свободи ухвалення рішень за ситуацією: в Сєверодонецьку політичне втручання призвело до змін у військовому командуванні, ухвалення помилкових рішень і тяжких наслідків; драма Маріуполя теж стала наслідком неадекватної політизації.

Російське командування часто спотворює реальну обстановку, ухвалення рішень відбувається повільно через велику кількість структур управління, тому визначення наших районів атаки полегшує їм оцінку ситуації.

Обіцянки успіхів або не підтверджені успіхи також використовуються противником для контрпропаганди. Інформаційна війна є одним із найвищих рівнів сучасної війни, і вона ефективна, коли застосовуються інструменти, що гарантують максимальну достовірність.