Вівторок, 24 травня 2022 року № 17 (19961)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19961/print.php?n=51261

Не так московські воші...

Галина ВЕРНИГОРА.

Фраза Симона Петлюри «Нам не страшні московські воші, набагато гіршими є свої гниди» нині є досить відомою та часто згадується. На жаль, останні водяться в українських селах, селищах та містах…

НАД ТЕРИТОРІЄЮ Тетерівської громади Житомирського району під час повітряного бою російські окупанти підбили літак МіГ-29 ЗСУ. Аби врятувати сотні життів, наш герой-пілот не катапультувався (чим міг зберегти собі життя), а до останнього залишався у кабіні своєї крилатої машини. Він спрямував її до лісової місцевості, де загинув геройською смертю.

Першими до місця падіння дісталися п’ятеро мешканців села Дениші. Замість того щоб викликати на місце правоохоронців та допомогти організувати транспортування останків загиблого захисника, ці нелюди пограбували літак і загиблого пілота. Витягли з винищувача увесь бойовий комплект, а також повидирали з усім начинням засоби управління літаком, які містять у собі дорогоцінні метали: мікросхеми, датчики та плати. Втім, це ще не найганебніше, що вчинили ці «гниди». Вони обнишпорили ще й кишені загиблого пілота, який воював за мирне небо над ними та їхніми родинами, і поцупили у нього табельну вогнепальну зброю.

По гарячих слідах оперативники Житомирського управління департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції затримали мародерів. Під час обшуку на їхніх обійстях виявили вкрадені речі. Про підозру всім п’ятьом оголосять після проведення низки експертиз.

Дізнавшись про скоєне односельцями, збурені люди хотіли вчинити самосуд. Але ці істоти відповідатимуть за скоєне перед українським правосуддям.

На превеликий жаль, поряд із гарячими оперативними зведеннями про бої, які мужньо ведуть воїни ЗСУ, а також звітами загонів місцевої територіальної оборони періодично з’являються і подібні, дуже гіркі для справжніх українців повідомлення.

Нещодавно стало відомо, що оперативники СБУ затримали колишнього високопоставленого чиновника ЛОДА Романа Матиса та головного редактора сайту Mind.ua Євгена Шпитка. За версією СБУ, чоловіки заробляли гроші на продажі гуманітарної допомоги та спорядження, яке призначалося для військових. Крім того, вони нібито розкрадали гроші, які благодійники жертвували на їхній фонд для потреб армії. Кошти надходили на рахунок ГО, а далі їх виводили через банківські відділення та термінали. Точної суми, за яку продавали спорядження, у СБУ наразі не називають. Знайдену під час обшуків амуніцію перевірять щодо якості та передадуть на потреби ЗСУ. Затриманим оголосили підозру, а суд обере їм запобіжний захід.

Також ДБР повідомило про підозру 10 посадовцям митного посту «Мукачево» через незаконну діяльність яких держава недоотримала близько 24 мільярдів гривень.

Воєнний час не має стояти на заваді оперативному здійсненню правосуддя. Фігуранти усіх цих справ повинні якнайшвидше постати перед судом і у разі доведення їхньої вини понести найсуворіше покарання.