Вівторок, 17 травня 2022 року № 16 (19960)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19960/print.php?n=51243

Шкідник плодових

ТРАПЛЯЄТЬСЯ, плодові дерева, переважно кісточкових порід, у яких пошкоджені корені, всихають. Під корою кореневої шийки і коренів дерева проточені ходи неправильної форми. В них можна побачити личинок із значно розширеним переднім сегментом. Це личинка і ходи чорної златки. Особливо часто страждає від цієї напасті абрикос.

Чорна златка — це великий жук із видовженим плоско-опуклим тілом. Личинка довга, жовто-білого кольору, близько 70 міліметрів завдовжки.

Зимують личинки у коренях фруктових дерев, а жуки — у верхньому шарі ґрунту. Наприкінці травня — на початку червня, коли земля прогрівається до 20ОС, личинки починають живитися, вигризаючи ходи у коренях.

Личинка розвивається два роки і зимує двічі. Внаслідок пошкодження коренів дерево суттєво слабшає, врожайність знижується, і рослина поступово гине.

Заходи боротьби такі. Під час лету жуків у другій половині червня, в липні і серпні через кожні 10-15 днів дерева слід обприскати 0,9-процентною емульсією 10-процентного к. є. карбофосу або 25-процентним препаратом актеліку в концентрації 0,4%. Останнє обприскування проводити не пізніше ніж за 20 днів до збирання врожаю.

На присадибних ділянках жуків під час лету струшують із плодових на підстилку, збирають і знищують.