П’ятниця, 18 лютого 2022 року № 13 (19957)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19957/print.php?n=51131

Знайшли найбільшу проблему

Марина ТІШКОВА.

Після двотижневої перерви у пленарних засіданнях депутати таки зібралися в сесійній залі. Хоча напередодні Офіс президента вимушений був просити повернутися з-за кордону чотири десятки народних обранців.

СПРАВ у парламенту назбиралося багато — і зовнішні виклики, і внутрішньодержавні питання. Та розпочали роботу з… антисемітизму. При тому, що результати численних міжнародних досліджень свідчать, що рівень цього негативного явища в нашій країні вельми низький, вочевидь, нинішня влада бажає всіх переконати у зворотному. Отож на виконання ухваленого торік закону про протидію антисемітизму (хоча в Україні вже був законодавчий інструмент для запобігання дискримінації всіх категорій населення) силами «слуг», «Батьківщини», частки «ОПЗЖ», депутатських груп і позафракційних було внесено зміни до Кримінального кодексу. Вияви антисемітизму визнано карним правопорушенням, покарання за яке — штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (якщо вони поєднані з насильством, погрозами чи обманом — 100-1000) або обмеження волі на строк до 5 років. Якщо такі дії вчинені групою осіб чи спричинили тяжкі наслідки, то строк збільшується до восьми років.

Є новини для тих, хто збирається на заслужений відпочинок: відновлено право на достроковий вихід на пенсію за півтора року у зв’язку з реорганізацією підприємств та батькам дітей із тяжкими рідкісними захворюваннями. Також 1 березня визначене датою щорічної індексації виплат усім категоріям населення. Зокрема, відновлено перерахунок виплат для військових (остання індексація здійснювалась у 2018 році), науковців, держслужбовців (не було з 2008-го) та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Проблема зневоднення України (про відповідне становище в регіонах «Сільські вісті» писали неодноразово) обговорюється центральною владою, і спроби її розв’язати оформились у затвердження загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки. На її реалізацію передбачено понад 28 млрд грн: майже 17 млрд із державної скарбниці, 11 млрд мають дофінансувати місцеві бюджети. На ці гроші наміряються утримувати та реконструйовувати системи водопостачання та водовідведення, а також забезпечувати жителів громад якісною питною водою.