Пам’яті Лицаря слова Василя СИМОНЕНКА (8.01.1935—13.12.1963) Хміль на дубі Довився якось Хміль аж до верхів’я Дуба І, зиркнувши на світ з такої висоти, Надувся вельми, закопилив губу Та й став ректи: — Хвала мені! Тепер я вже при чині — Не те що вивсь раніше по тичині. Тепер я на такій височині, Що неможливо вже не заздрити мені. — Мовчав би ти, базікало ледаче, Ціна твоєму росту — гріш. Куди б не вибравсь ти, одначе Нікчемою зоставсь, як був раніш. Який би виріс ти, охота подивитись, Коли б не мав по чому витись? Це, певне, Дуб сказав. А жаль, Я б ці слова поставив за мораль. Вовк-миротворець Голодний Вовк, що лиш розбій творив, Якось вночі Вівчарці говорив: «Нема за мною й крапельки вини. Я зовсім вже не той, що був допіру, Я з вівцями давно бажаю миру, Аби лишень погодились вони. Отож прошу — пусти мене в кошару, Бо з ними я сьогодні віч-на-віч Бажаю повести правдиву річ…». Вівчарка, хитрість бачачи наскрізь, Сказала Вовку: «Ти в кошару лізь, Але, як хочеш говорити любо, Залиш надворі пазурі і зуби». «Говориш ти зовсім не до ладу! А як же без зубів я правду доведу?» — Промовив кисло Вовк Й пішов кричать по світу, Що Вівці з ним не хочуть в мирі жити. Два осли На ринок до сусіднього села Повіз господар продавать осла. І так втомився, що напівдорозі Прип’яв осла та й захропів на возі. Прокинувся під вечір, глянув і заквиснув: Осла давно якийсь бродяга свиснув. Та дурень став себе втішати: — Як добре все-таки, що ліг на віз я спати! Якби заснув на ішаку своїм, Мене б украли також разом з ним. Пересторога славолюбцеві Одійде в морок підле і лукаве, Холуйство у минувшину спливе, І той ніколи не доскочить слави, Хто задля неї на землі живе. |