Мільйон солдатів Михайло ВЕДМІДЬ. У СЕРЕДУ, 19 січня, в районі проведення Операції об’єднаних сил зберігалася тиша. Про це поінформував пресцентр штабу ООС: «Із боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано». Така ж ситуація була і напередодні Водохреща, 18 січня. Відповідно втрат серед особового складу українських захисників не було. Невже це затишшя перед бурею? Якщо вірити повідомленням західних ЗМІ і, зокрема, держдепартаменту США, то дуже й дуже ймовірно. Принаймні високопоставлена представниця останнього у вівторок під час брифінгу чітко наголосила, що ситуація є «вкрай небезпечною» і зараз перебуває в тій точці, «коли Росія будь-якої миті може почати атаку на Україну». Втім, у самій Україні ситуацію бачать трохи по-іншому. Так, секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що для планування повномасштабної наземної операції Росії знадобиться мільйон військових, а нині на кордоні з Україною їх приблизно 127 тисяч із відповідними вогневими, ударними та маневровими можливостями. «Є певні переміщення військ, але поки що це не критично», — підсумував Данілов. |