Архів
П’ятниця,
22 жовтня 2021 року

№ 77 (19925)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник

Наша пошта

Добірку підготувала
Валентина ЮРЧИШИНА.

Версія для друку          До списку статтей

Флагман машинобудування

Валерій МАРЦЕНЮК.

Хмельницька область.

У ДРУГІЙ половині ХХ століття в містечку Волочиськ з’явився новий машинобудівний завод — «Мотор Січ». Підприємство спеціалізується на виробництві промислових газотурбінних електростанцій, виготовленні та ремонті двигунів, які служать як привід генератора електростанцій, а також на випуску кріпильних деталей до авіаційних двигунів, технологічного оснащення та спецінструменту й понад 60 найменувань товарів, які впродовж усіх цих років користуються великим попитом в Україні та за її межами. Виробляє «Мотор Січ» і товари господарського вжитку, зокрема мотоблоки, садовий інвентар тощо.

Нині на заводі трудиться більш як 1200 робітників та інженерно-технічних працівників. Високої оцінки заслуговує досвід роботи колективу з організації виробництва у непростих ринкових умовах, наполегливість в опануванні тонкощів і секретів вільної економіки, вміння господарювати по-сучасному.

Можна зазначити з гордістю, що завод, який нещодавно відзначив 50-річчя, був і залишається одним із провідних підприємств машинобудування регіону.

Версія для друку          До списку статтей
  • З роси й води

Ігор КУТНИЙ.

смт Букачівці Рогатинського району

Івано-Франківської області.

ВІДОМИЙ український філософ Григорій Сковорода писав: «Любов виникає з любові; коли хочу щоб мене любили, я сам перший люблю». Так і Лідія Максимівна Пітоня з селища Букачівці Рогатинського району Івано-Франківщини з любов’ю та повагою ставиться до всіх, хто цього заслуговує. Вона палкий патріот України, понад усе любить рідну мову, шанує національні звичаї, традиції. Навчала цьому як своїх дітей, так і учнів, пропрацювавши в школі понад сорок років. Днями Лідії Максимівні виповнився 91 рік. Вона має хорошу пам’ять та почуття гумору. Хочу побажати своїй дорогій землячці, аби ще й здоров’я не підводило. Вона дуже добра і привітна жінка, односельці її поважають і шанують.

Лідія закінчила історичний факультет Львівського тоді ще державного, а нині національного університету імені І. Франка. 1953-го вийшла заміж за студента, теж історика. Після здобуття дипломів їх обох направили на роботу в селище Букачівці. Лідія Максимівна працювала вчителем історії, а чоловік Анатолій Степанович спершу інспектором шкіл, а затим директором місцевої школи. В них народилося двоє синів: Ігор та Віталій. Після трагічної загибелі чоловіка Лідія Максимівна сама виховувала дітей. Обом дала освіту, оженила, дочекалась онуків та правнуків. На превеликий жаль, старший син пішов у засвіти через хворобу. Тяжка втрата підкосила здоров’я матері. Але вона знаходить відраду в онуках та правнуках, які часто навідуються до бабуні цілим сімейством, спілкується щодня із сином Віталієм, який її завше підтримує, допомагає всім необхідним.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове