Вівторок, 19 жовтня 2021 року № 76 (19924)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19924/print.php?n=50089

  • Актуально

Рейтинг конкурентоспроможності

Марина АНТОНЮК.

КОМПАНІЯ «Інфо Сапієнс» спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій проаналізували конкурентоспроможність міст України. Відповідний рейтинг аналітики оприлюднюють уже вдруге.

В основі дослідження — 10 критеріїв оцінювання: можливість започаткування бізнесу; доступ до публічного майна; прозорість і відкритість даних; вартість дотримання законодавства; податки та збори; неформальні платежі й корупція; безпека ведення бізнесу; лідерство міської влади; ресурси для розвитку; підтримка інновацій.

Усього було оцінено 45 населених пунктів: 24 обласні центри та 21 місто з населенням від 73 тис. чоловік. Опитано 7 тис. 454 суб’єкти підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища для розвитку.

Зрештою одинадцять міст — Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Мукачево, Бахмут, Тернопіль, Вінниця, Маріуполь, Олександрія, Мелітополь та Чернігів — визнані такими, що мають найсприятливіший бізнес-клімат та ефективне економічне врядування. Прикметно, що мегаполіси — Київ, Одеса, Харків, Дніпро за багатьма показниками поступаються набагато скромнішим за числом населення та бюджетом населеним пунктам.

Відмінність у значеннях індексів конкурентоспроможності для 1-го та 45-го місць у рейтингу досить велика — 67,65 і 36,84. 27 із 45 міст стали найкращими як мінімум за одним із критеріїв.

Беззаперечний лідер рейтингу конкурентоспроможності — Хмельницький. За словами його голови Олександра Симчишина, це офіційне визнання буде дуже корисним у роботі з іноземними інвесторами.