Архів
Вівторок,
19 жовтня 2021 року

№ 76 (19924)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Чи буде виплачено допомогу на поховання, якщо в свідоцтві про смерть, яке подає заявник, написання прізвища померлого пенсіонера відрізняється від прізвища в пенсійній справі?»

Владислав КАЛЬЯН.

с. Борисів

Васильківського району

Київської області.

 

ЯКЩО в документах, які заявник подав в орган Пенсійного фонду для отримання допомоги на поховання, виявлено невідповідність у написанні прізвища, імені чи по батькові пенсіонера з інформацією, наявною в базі даних одержувачів пенсій та копіях документів (зокрема паспорті), що зберігаються в пенсійній справі, такі документи для виплати допомоги на поховання не приймають.

За таких обставин допомогу на поховання може бути виплачено у разі подання особою, що здійснила поховання, свідоцтва про смерть з виправленою помилкою в написанні прізвища пенсіонера або відповідного рішення суду.

 

«Чи можна працювати за сумісництвом медичною сестрою і одночасно отримувати пенсію за вислугу років?»

Валерія ДІДОК.

смт Глухівці

Козятинського району

Вінницької області.

 

ВІДПОВІДНО до статті 51-ї Закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Частиною другою статті 21-ї Кодексу законів про працю України передбачено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях. Це дає змогу працівникам, окрім основного трудового договору, укладати договори про роботу за сумісництвом.

Відповідно до статті 7-ї Закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсії за вислугу років призначаються після залишення роботи, що дає право на цю пенсію.

Тому, якщо особі призначено пенсію за вислугу років відповідно до статті 55-ї зазначеного Закону і надалі така особа працевлаштувалася, не залежно, як: чи за основним місцем роботи, чи за сумісництвом, на посаду, що дає право на пенсію за вислугу років, — така особа не матиме права на продовження виплати пенсії за вислугу років.

Про всі обставини, які можуть вплинути на зміну розміру пенсійної виплати чи припинення її виплати, пенсіонери зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду.

 

«Я стою на обліку в центрі зайнятості. Незабаром мені народжувати. Чи зарахують у мій стаж період догляду за дитиною?»

Раїса ЗАДОРОГА.

с. П’ятка

Чуднівського району

Житомирської області.

 

ЯКЩО людина перебуває на обліку в центрі зайнятості та отримує допомогу по безробіттю, то цей період зараховується в страховий стаж. Щодо зарахування до стажу часу догляду за дитиною, то період догляду до трьох років зарахують за умови отримання відповідної допомоги та/або отримання допомоги при народженні дитини. Також якщо особи отримують відповідну допомогу, то до стажу зарахують і час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Ці періоди зарахують за даними персоніфікованого обліку.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
З паливом таки проблеми?
Читати
Заплатять удвічі більше
Читати
На поїзд так просто не сядеш
Читати
Обмежено кількість переказів
Читати
«Відкрили» небо
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове