Архів
Вівторок,
19 жовтня 2021 року

№ 76 (19924)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Івано-Франківщина

Мільйон за вакцинацію

Тетяна ПАНАСЮК.

В ІВАНО-Франківській територіальній громаді перший середній навчальний заклад, в якому імунізуються 100% педагогів, отримає грошову винагороду — мільйон гривень на розвиток інфраструктури. Про таке заохочення від влади міста повідомив міський голова Руслан Марцінків. Також він додав, що в обласному центрі є заклади освіти, де досі не досягнуто порога 80% вакцинованих, через що вони змушені перейти на онлайн-навчання. «У разі віднесення регіону до «червоної» карантинної зони для роботи у звичному режимі потрібно мати 100% вакцинованих працівників», — нагадав посадовець.

Тим часом, за словами головного санітарного лікаря області Руслана Савчука, ситуація із захворюванням на коронавірус у регіоні вкрай тривожна. «Спостерігаємо зростання кількості хворих серед дорослих і особливо серед дитячого населення. Протягом доби у нас інфікуються 20-37 дітей шкільного віку», — повідомив Р. Савчук.

Вимагають заробленого

ПРАЦІВНИКИ ПрАТ «Івано-Франківський арматурний завод» провели акцію на центральному майдані обласного центру, аби вкотре нагадати міській владі: їм не виплачують зарплату та не допускають до роботи. За словами учасників акції, вони направляли заяви щодо невиплати їм заробітку до поліції та прокуратури. Слідчий пояснив, що на майно підприємства накладено арешт, тож продати його власники не можуть.

Відтак люди зневірені і бояться, що залишаться без заробленого.

Завод майже 50 років забезпечує трубопровідною арматурою підприємства енергетичної та переробної галузей, нафтогазового комплексу, хімічної промисловості та металургії. Донедавна вважався одним із найбільших промислових об’єктів Івано-Франківська. 2017-го майже 20 га його території разом із виробничими приміщеннями продали за кредитні борги. Новий власник планував на його місці звести найбільший у Західній Україні торговельний центр і житловий комплекс. Однак згодом завод викупив інший бізнесмен, який узявся створити на його території індустріальний парк. Усе виробництво такої важливої продукції розмістилося в одному цеху.

Врятувати рідне село

ЖИТТЯ у високогірних селах складне. Через специфічні природні умови тут важко вирощувати городину, тож різноманітною її не назвеш. А придбати продукти проблема, бо немає охочих доправляти їх тамтешніми дорогами. Тим часом підрядники не беруться за ремонт останніх, бо бояться зламати техніку. Гостро стоять питання медичної допомоги, освіти… Подекуди вони практично недоступні. Одним із таких населених пунктів є Переніс неподалік Яремчого. Тут залишилося два десятки сімей, інші виїхали. Щоб потрапити до школи, дітям треба щодня долати довгий спуск. Коли ж мете сніг, до навчального закладу не дістатися.

У розвинених країнах такі віддалені гірські поселення підтримує держава. В Україні надія лише на приватні ініціативи. Так, уродженець Переноса Володимир Сорохманюк, який нині живе і має бізнес в Одесі, закупив отару овець і почав будувати в рідному селі готель. Він сподівається, що туристів приваблять тутешня природа, чисте повітря, місцеві колорит і автентичність. І тоді село не зникне…

Відроджується хороша традиція

КОЛИСЬ в Україні проводи призовників до армії були урочистою подією. На жаль, тривалий час ставлення до служби в армії в суспільстві погіршувалося, її припинили вважати почесним обов’язком громадянина. Та ситуація змінилася, а призабута хороша традиція відроджується. Днями в обласному центрі відбулися проводи прикарпатських призовників на строкову службу. Із теплими напутніми словами і побажаннями до них звернулися військові, зокрема й учасники війни на сході. Представник духовенства благословив хлопців на новий відповідальний етап їхнього життя і разом з усіма присутніми помолився за гарну службу та щасливе повернення додому. Захід був урочистий і зворушливий. Проводжати хлопців прийшли їхні рідні та близькі, батьки не стримували сліз гордості за синів, які допомагатимуть берегти мир і спокій рідної землі.

Нагадаємо, що військовослужбовців строкової служби до виконання завдань у зоні бойових дій залучати заборонено. Виняток становлять ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Але вони повинні будуть пройти спеціальне навчання і лише потім підписати контракт зі Збройними силами України.

Комусь біда, а комусь нажива

НА ПРИКАРПАТТІ до суду подали обвинувальний акт щодо чотирьох службовців, які зловживали «повеневими коштами». Голова і троє членів тимчасової комісії з питань надзвичайних ситуацій, один із яких — депутат селищної ради, склали і підписали акт обстеження технічного стану житлового будинку в селі Білі Ослави. Підозрювані внесли неправдиві відомості про те, що він повністю зруйнований унаслідок повені в червні 2020 року. На підставі цього його власник, який виявився братом одного із членів комісії, отримав грошову допомогу розміром 300 тис. грн. Однак, за висновком експерта, встановлено, що цей будинок був пошкоджений водопіллям лише частково, тому держава мала виплатити на його відновлення 20 тис. грн.

Нині досудове розслідування завершили, обвинувачені навіть поквапились відшкодувати 280 тис. грн збитків. Цікаво, яким буде вирок суду.

Ведмеді теж люблять солоденьке

В СЕЛІ Ілемня Вигодської територіальної громади ведмедиця з ведмежатами натрапила на одну з місцевих пасік, розташовану за 10 кілометрів од населеного пункту. Чотири дні хижаки трощили вулики і ласували медом. Частину з понівеченого можна відновити, а от повернути бджіл до домівок, кажуть пасічники, значно складніше, бо ті поховалися. Заманюватимуть їх цукром.

В краї останнім часом почастішали випадки появи ведмедів поблизу людських осель. Зокрема, у селі Узин поблизу Івано-Франківська клишоногий в обійсті селянина вбив чотирьох свиней. Раніше в Косівському районі хижак понівечив корову у приватному господарстві.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
З паливом таки проблеми?
Читати
Заплатять удвічі більше
Читати
На поїзд так просто не сядеш
Читати
Обмежено кількість переказів
Читати
«Відкрили» небо
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове