Архів
Вівторок,
19 жовтня 2021 року

№ 76 (19924)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Осіннє поле

Городяни мерзнуть, а селян робота гріє

Василь ПІДДУБНЯК.

От уже й Покрова відійшла за пруг. Саме на Покрову наші далекі пращури стрічалися із зимою. Та не той тепер Миргород: жовтень поки що рясно струшує на землю листя і скупо — довгождані дощі.

У НАРОДІ кажуть: у жовтні гріє ціп, а не піч. Та так воно і є.

Хлібороби продовжують священнодійствувати над тим, що дала земля. А вона, Богу дякувати, не поскупилася, хоч весна видалася досить таки каламутною.

За останньою інформацією пресслужби Мінагрополітики, збирання зернових і зернобобових культур в Україні проведене на площі 11,6 млн га при врожайності 44,8 ц/га, намолочено 52 млн 60 тис. тонн зерна. Лідерами є південна житниця держави Одещина, яка намолотила майже 4,4 млн тонн зерна, Дніпропетровщина — 4,3 млн тонн, Харківщина — 4,2 млн тонн, а по врожайності Хмельниччина із показником 60,3 ц/га. За нею йдуть Черкащина, Чернігівщина, Вінниччина і Тернопільщина.

Завершене збирання ріпаку. Із площі 1 млн га намолочено більше 2,9 млн тонн насіння при середній урожайності 28,6 ц/га. Найвищою ж вона була у Тернопільській (37,2 ц/га) та Хмельницькій (35 ц/га) областях.

У розрізі пізніх культур зібрано:

кукурудзи — 6,92 млн тонн з площі 1,2 млн га (22% до прогнозу), середня врожайність становить 5,75 т/га;

гречки — 94,8 тис. тонн з площі 72,3 тис. га (86% до прогнозу), урожайність — 1,31 т/га;

проса — 166,8 тис. тонн з площі 71,7 тис. га (92% до прогнозу), врожайність — 2,33 т/га;

сої — 2,01 млн тонн з площі 783,7 тис. га (61% до прогнозу), врожайність — 2,57 т/га.

Крім того, соняшнику зібрано 10,9 млн тонн з площі 4,7 млн га (73% до прогнозу). Середня врожайність становить 2,31 т/га.

Цукрових буряків накопано 4,63 млн тонн з площі 99 тис. га (44% до прогнозу). Урожайність — 46,8 т/га.

За даними Гідрометцентру України, агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання пізніх культур, накопичення цукрів у плодах та коренеплодах, початкового росту і розвитку посіяних озимих, підготовки площ для сівби впродовж вересня були загалом задовільними.

«Одночасно у багатьох районах південних, в окремих районах Луганської та Донецької областей, де впродовж вересня утримувався стійкий дефіцит опадів, тривала та посилювалася ґрунтова засуха, — повідомляють синоптики. — Умови для накопичення вологи і відповідно сівби та початкового розвитку озимих культур складалися незадовільно. Проте розвиток ґрунтової засухи дещо стримувався низькими температурами повітря і ґрунту».

Затяжна ґрунтова засуха вразила і Північне Причорномор’я. І багато господарств сіяти не ризикнули. Лише у переддень Покрови полило як із відра…

Разом із тим, фахівці Гідрометцентру зауважили: «Загалом зволоження ґрунту нинішньої осені для сівби озимих культур в оптимальні строки сформувалося в Україні значно кращим, ніж у попередні 5 років».

Станом на 11 жовтня 2021 року аграрії посіяли озимі зернові культури на площі 4,7 млн ​​га (60% до прогнозу).

Як повідомляє пресслужба Мінагрополітики, лідерами за темпами сівби озимини є аграрії Сумщини, котрі практично завершили їх сівбу, і Полтавщини (98% прогнозованих площ).

Загалом же по країні пшениці посіяно 4,2 млн га (63% до прогнозу), ячменю — 389 тис. га (38%), а от аграрії Волині, Полтавщини та Сумщини його сівбу вже завершили. Близькі до завершення чернігівці. Жита посіяно 120 тис. га (75% до прогнозу). У Вінницькій, Миколаївській, Полтавській та Херсонській областях його сівбу вже завершили. Крім того, в Україні посіяно 1 млн га озимого ріпаку, що становить 97% до прогнозу. Повністю завершили сівбу ріпаку аграрії 18 областей.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
З паливом таки проблеми?
Читати
Заплатять удвічі більше
Читати
На поїзд так просто не сядеш
Читати
Обмежено кількість переказів
Читати
«Відкрили» небо
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове