П’ятниця, 24 вересня 2021 року № 71 (19919)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19919/print.php?n=49945

  • Відповідає «Соняшник»

Чи правда, що ніс у людини росте все життя?

Ні, насправді це не так, бо людина не росте все життя. Як стверджують учені, наш ніс зазвичай остаточно формується і припиняє рости десь у 20-річному віці. А надалі хіба що дещо змінюється його форма. Та й то за рахунок природного вікового зниження пружності та еластичності шкіри або під упливом, наприклад, зневоднення організму. Щоправда, буває, що при деяких патологічних процесах у вже дорослих людей підвищується концентрація гормонів, які регулюють ріст. У таких випадках не лише ніс, а й вуха можуть і справді збільшуватися.

До речі, люди здатні розрізняти більш як 10 тисяч різних запахів. Але існують деякі речовини, які ми не можемо відчути за допомоги нюху. Так, до природного газу людський ніс несприйнятливий, тому в побутовий природний газ додають сполуки, які надають йому запаху. Ще один смертельно небезпечний газ без запаху — чадний. Тим часом ці гази добре відчувають домашні тварини. Воно й не дивно, адже в організмі людини близько 10 мільйонів нюхових рецепторів, а в тих же собак у носі їх аж 500 мільйонів, тому в них такий хороший нюх.

Смак і запах пов’язані, тому люди, що не відчувають запахів через захворювання, не відчувають і смаку їжі. Здійснене у Німеччині дослідження свідчить, що збудник COVID-19, найвірогідніше, потрапляє до організму саме через ніс. Коронавірус уражає клітини, що виробляють слиз.