П’ятниця, 12 березня 2021 року № 18 (19866)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19866/print.php?n=48236

Всім на добраніч

Михайло ПРУДНИК.

м. Київ.

Сів я недавно з дітьми дивитися телевізор. Якраз вечірню казку показували. Мультик «Курочка Ряба».

Ну «Курочка» то й «Курочка». Сидимо, дивимося. З телевізора ллється чарівна музика, діти принишкли, а жіночий голос за кадром колисково розказує:

— Жили собі Дід та Баба, і була у них Курочка Ряба... Коли раптом — трах-бах! — і голосом, як ото серед ночі з підворіття, коли з чоловіка знімають не тільки штани, а й шкарпетки:

— Рек-ла-ма!!! Боромлянська інкубаторна станція пропонує населенню гіндиків! Гіндики — це не кролики! Це не три-чотири, а шість! сім! вісім! кілограмів дієтичного м’яса! Крім того: якщо ваш чоловік полюбляє заглядати у чарку і у нього червона пика, ця птиця допоможе йому позбутися алкогольної залежності. Праві ніколи не розмахуватимуть перед вашим носом червоними хоругвами, якщо ви на мітинг візьмете із собою нашого гіндика!

— Це не реклама, а бєлогвардєйська пропаганда! — загупав у стіну сусід, який колись воював разом із Котовським. Як він каже, на одному коні.

А тим часом на екрані знову з’явилися кадри з мультика, полилася чарівна музика. Казка продовжувалася:

— І знесла Курочка золоте яєчко. Дід бив — не розбив! Баба била — не розбила!

Коли знову: трах-бах!

— Рек-ла-ма!!! Наш тракторний завод пропонує високоякісні кувалди!!! Переплавивши ту кувалду, можна виготовити чотири «Тойоти», два «Мерседес-Бенци», п’ять мінітракторів, дев’ять сівалок або 749 самогонних апаратів!

Закінчилася реклама. Полилася чарівна музика. На екрані з’явилися Дід, Баба, Курочка Ряба і... Мишка. А ніжний голос за кадром продовжував:

— ...Мишка бігла, хвостиком яєчко зачепила і...

Знову — трах-бах! — Колишній військовий завод у порядку конверсії взявся до виготовлення стратегічних мишоловок!!! Придбавши таку мишоловку, ви можете знищити гризуна навіть на території супротивника!

Дід плаче, Баба плаче, діти плачуть... Бо так і не дізналися: чи знесла Курочка ще одне яєчко, чи все-таки розбили його кувалдою тракторного заводу.

Тим часом на екрані замерехтіли зорі, загойдався круторогий місяць і зазвучала колискова пісня:

Котику сіренький,

Котику біленький,

Коте волохатий,

Не ходи по хаті,

Дитя буде спати...

Трах-бах!

— До уваги автолюбителів!!! Якщо ви всю ніч хочете міцно спати, купуйте противикрадний пристрій «Тютя»! Він не тільки надійно охоронятиме ваш автомобіль, а ще й у разі чого затримає грабіжника, зв’яже його... і до вашого приходу навіть оформить документи для передачі злодюги до рук поліції!

На кота — воркота,

На дитину — дрімота...

А-а-а, а-а-а!

А-а-а, а-а-а!

— А-а-а-а-а-а!!! Дивіться на екранах телевізорів нову американську кінокомедію «Скинь маму з поїзда»!

І повкладалися мої діти у ліжечко з великими-великими очима. Лежали вони і думали: «Другий місяць кидають ту маму з поїзда, а вона все їде, їде і їде...»

І діти ніяк не можуть заснути...

Хоч телебачення насамкінець і сказало їм: «На добраніч, добраніч, добраніч!..»