Архів
Вівторок,
26 січня 2021 року

№ 6 (19854)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  Версія для друку          На головну
  • Запитання — відповідь

Вкотре про аліменти

Підготувала Надія ПРОЦКО.

«Шлюб із батьком нашої дитини не зареєстрований. Чоловік ніде не працює, часто не ночує вдома, зазвичай з’являється в день, коли отримую «дитячі» гроші. Так триває вже пів року. І хоча від дитини не відмовляється, визнає себе її батьком, про аліменти годі й казати. Чи передбачена законодавством можливість стягнення аліментів на дитину з такого батька, якщо відсутня його згода?» — цікавиться Василина М. із Тернопільської області.

ВІДПОВІДНО до частини першої статті 141-ї Сімейного кодексу, мати та батько мають рівні права й обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Той із батьків, із ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів на неї. У такому разі аліменти на дитину присуджуються або як частка від заробітку, або у вигляді конкретно визначеної суми. Справи розглядаються місцевими судами за місцем проживання чи перебування відповідача.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менш ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину — розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів).

Із 1 січня 2021 року прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років становить 1921 грн, віком від 6 до 18 років — 2395 грн.

Якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає щорічній індексації. Крім того, той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі розміром 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, або у розмірі на одну дитину — однієї чверті, на двох — однієї третини, на трьох і більше дітей — половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більш як 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Обов’язковою умовою для звернення до суду із заявою про видачу судового наказу є стягнення аліментів, не пов’язане із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Після отримання рішення суду і виконавчого листа або судового наказу стягувачу необхідно звернутися до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця за місцем проживання (перебування) боржника із заявою про відкриття виконавчого провадження про стягнення аліментів.

Крім того, виконавчий документ про стягнення аліментів разом із заявою (де зазначаються реквізити банківського рахунка, на який слід перераховувати кошти; прізвище, ім’я, по батькові стягувача, дані документа, що посвідчує його особу) може бути самостійно надісланий стягувачем безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі — підприємцю, фізичній особі, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.

Оскільки ваш чоловік, пані Василино, не оспорює своє батьківство, ви можете звернутися до суду із позовом про стягнення із нього аліментів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Жити стане краще, жити стане веселіш
Читати
Смертей од грипу не зареєстровано
Читати
Є намір збільшити фінансування
Читати
Громадський контроль працює
Читати
Забули чи свідомо?
Читати
Скільки є, а скільки треба
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове