Архів
П’ятниця,
15 січня 2021 року

№ 3 (19851)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник

Наша пошта

Добірку підготувала
Валентина ЮРЧИШИНА.

Версія для друку          До списку статтей

Читач — газета

«Почула про збільшення до 742 гривень щомісячної виплати на догляд одиноким пенсіонерам старше 80 років, які потребують сторонньої допомоги. Хочу знати докладніше про цю урядову подачку і які довідки потрібно подати, якщо з’ясується, що вона мені належить?»

Ніна КОСТЕНЧУК.

с. Терешки Красилівського району Хмельницької області.

 

НА запитання читачки відповідає начальник управління соціального захисту населення Красилівської райдержадміністрації Іван Федорович КНИШ:

— Відповідно до Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, і державної соціальної допомоги на догляд, затвердженого постановою КМУ від 02.04.2005 р. № 261, допомога на догляд призначається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та, за висновком ЛКК, потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд.

Особам, які одержують надбавку до пенсії на догляд, за бажанням замість зазначеної виплати може бути призначена допомога на догляд.

При вирішенні питання права на державну соціальну допомогу на догляд враховується положення Сімейного кодексу. Згідно з його ст. 266-ю, повнолітні внуки, правнуки зобов’язані утримувати непрацездатних бабу, діда, прабабу, прадіда, котрі потребують матеріальної допомоги, якщо в них нема чоловіка, дружини, повнолітніх дочки, сина або ці особи з поважних причин не можуть надавати матеріальної допомоги. Отож особи, котрі досягли 80-річного віку і мають працездатних онуків та правнуків (незалежно від місця їх проживання), допомогу на догляд не отримуватимуть.

До одиноких осіб належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати.

Особі, яка має право на допомогу на догляд, необхідно подати до управління такі документи: заява за формою, встановленою Мінсоцполітики, декларація про доходи та майновий стан для призначення соціальної допомоги, складена за формою, встановленою Мінсоцполітики, висновок ЛКК (для осіб, які потребують постійного стороннього догляду).

 

Версія для друку          До списку статтей
  • З роси й води

З повагою рідні.

ДНЯМИ Василь Іванович Василенко з села Устимівка Васильківського району Київщини відсвяткував 85-річчя. Все життя батько передплачує «Сільські вісті», тому ми вирішили його привітати на сторінках улюбленої газети:

Бажаємо жити довго

та щасливо,

Щоб кожен ваш день

був схожий на диво!

Хай діти й онуки приносять

вам радість,

Дорогу до хати забуде

хай старість.

Живіть у здоров’ї,

у щасті і силі,

Літа проти вас хай

будуть безсилі.

Нехай зозуленька кує

вам щоліта

Многая, многая,

многая літа!

 

Озовіться, друзі

1966 РОКУ ми закінчили Ржищівський будівельний технікум і роз’їхались хто куди. Буду дуже радий, якщо відгукнуться однокурсники нашої ІІІ-В групи. Особливо хотів би відновити спілкування з Валентином Олександровичем Зволинським. Моя адреса: Малиш Василь Іванович, вул. Соборна, 50/1, м. Ромни, Сумська область, 42000. Тел.: 067-385-25-72.

* * *

Усіх випускників, які закінчили Смирновську середню школу в 1960 році, вітаю з ювілеєм та новорічно-різдвяними святами. Спілкуюсь із Василем Грицаєм, Людмилою Забігайло, Катериною Заєць, Людмилою Негрій. Контактів інших, на жаль, не маю. Якщо хтось прочитає мою замітку в газеті, прошу відгукнутися.

Хочу також згадати друзів і викладачів із Херсонського сільгоспінституту ім. О. Д. Цюрупи. Це були прекрасні студентські роки. Ми добре навчались і вміли гарно відпочити. Кожен із нас став хорошим фахівцем. Нам є що згадати. Пишіть на адресу: Сокіл Яків Якович, вул. Піщана, 33, с. Смирнове, Більмацький район, Запорізька область, 71040.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове