Вівторок, 6 жовтня 2020 року № 76 (19824)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19824/print.php?n=46863

Не паліть солому

ЗАКІНЧИЛИСЯ жнива, і на городах залишилися валки соломи. На жаль, більшість вважає, що це відходи.

Однак у багатьох країнах світу жнивні рештки розглядають як основний резерв поповнення органічних речовин у ґрунті. Солома містить вуглець і є головним компонентом для утворення гумусу. Крім того, вона джерело вуглекислоти, яка поліпшує умови повітряного живлення рослин.

Фахівці вважають, що найкращий термін унесення соломи в ґрунт — осінь. Хоча землі й від весняного внесення користь неабияка. На думку вчених, найдоцільніше вносити солому під картоплю, буряки, моркву, а також бобові культури.

Більшість господарів знає, що солома служить хорошою мульчею, яка зберігає та утримує в ґрунті вологу, позбавляє стомливої боротьби з бур’янами. У весняно-літній період світла подрібнена солома являє собою своєрідний екран, що відображає сонячні промені. У посуху під солом’яною мульчею рослини легше переносять спеку, а в зимовий час жнивні рештки, рівномірно розкидані разом зі снігом, захищають ґрунт від промерзання.

Крім того, солома може становити частину раціону, як грубий корм, великої рогатої худоби, коней, а особливо кіз та овець. Велику цінність для них має ячмінна і вівсяна солома. Її слід подрібнити, додати висівки, буряковий жом і залити гарячою водою.