Версія для друку          На головну
  • Спорт

Медальна злива

Анна РУДКО.

Веслування на байдарках і каное. Українські спортсмени здобули три золоті, дві срібні і три бронзові медалі під час розіграшу Кубка світу з веслування на байдарках і каное. Найбільшу кількість медалей виборола Людмила Лузан — 2 «золота» та «срібло». На спринтерській дистанції 200 метрів долю вирішував фотофініш, який зафіксував, що українка друга. Різниця між часом Лузан і американки Невін Харрісон — 0,02 секунди. 500 метрів українська каноїстка подолала впевнено, випередивши найближчу опонентку майже на 3,5 секунди. Ще одне «золото» Лузан отримала у тандемі з Анастасією Четверіковою на дистанції 500 метрів, де перевага українок перед срібними призерками сягнула 2,4 секунди (1.58,81).

Крім того, «золото» у веслувальниць на жіночих перегонах на байдарках-четвірках — Марія Кічасова-Скорик/ Людмила Кукліновська/ Анастасія Тодорова/ Марія Повх. Чоловіча команда на байдарках-четвірках (Дмитро Даниленко, Олександр Сиромятников, Олег Кухарик та Іван Семикін) стали срібними призерами.

«Бронза» в кошику представників каное-двійок — Дмитра Янчука — Тараса Міщука, Анастасії Четверікової — Віталія Вергелеса. На каное-одиночці (дистанція 5000 метрів) Олена Циганкова здобула бронзову медаль.

Спортивна гімнастика. У Києві завершився турнір зі спортивної гімнастики Ukraine ІnternationaCup-2020, в якому взяло участь 85 спортсменів із 10 країн світу: Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Німеччини, Латвії, Литви, Словенії, Білорусі, Узбекистану та України. Наші гімнасти тріумфували майже в усіх категоріях.

Так, олімпійський чемпіон Олег Верняєв виграв багатоборство, а також має золоті нагороди із вправ на коні та брусах і «бронзу» — із вільних вправ. Ще один українець Владислав Грико був третім у багатоборстві, а також виборов «срібло» із вільних вправ.

Серед жінок «золото» у багатоборстві забрала Анастасія Мотак, яка також може похизуватися «сріблом» зі стрибка та вправ на колоді, «золотом» — на брусах. Другою у багатоборстві стала Яна Федорова, яка, крім того, була ще й бронзовою призеркою із вільних вправ. Досвідчена Діана Варинська виграла із вільних та вправ на колоді.

А ось справжнім тріумфатором став Ілля Ковтун, який виступав серед юніорів. Хлопець здобув шість золотих нагород (командна першість, багатоборство, вільні вправи, на кільцях, брусах та перекладині). Серед юніорок перша Дарина Лиска.

Легка атлетика. Заключний етап «Діамантової ліги» в Досі відбувся в експериментальному форматі — у фіналі зі стрибків у довжину змагалися три найкращі учасниці, і остаточним результатом вважалася саме остання спроба. Українка Марина Бех-Романчук стрибнула на 691 сантиметр. Це — найкращий результат цього сезону. «Срібло» виборола нігерійка Езе Бруме, яка підкорила 668 см. Третьою з результатом 655 см стала шведка Хадді Санья.