Архів
П’ятниця,
2 жовтня 2020 року

№ 75 (19823)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Жовтень Наша пошта
  Версія для друку          На головну

Справи пенсійні

На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Прошу пояснити, чому розмір призначеної мені на початку 2017 року пенсії не змінився протягом 2017-2020 років?»

Олена ТРАЧУК.

с. Долина

Юр’ївського району

Дніпропетровської області.

 

ВАМ було призначено пенсію за віком, розмір якої обчислено за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 відсотка.

Згідно з пунктом 4-3 Прикінцевих положень Закону (у редакції, чинній із 01.10.2017), пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», із 01.10.2017 було перераховано із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн), із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 відсотка.

На виконання пункту 4-3 Закону з 01.10.2017 вашу пенсію було перераховано з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 відсотка.

Згідно з пунктом 4-м Прикінцевих положень Закону, якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Оскільки розмір вашої пенсії внаслідок перерахунку зменшився, із 01.10.2017-го було встановлено доплату до розміру пенсії станом на 30.09.2017-го (далі — доплата), тому виплата вам пенсії здійснювалась у раніше встановленому розмірі.

Протягом 2018-2019 років і з 01.05.2020 було здійснено перерахунки вашої пенсії, внаслідок яких розмір призначеної пенсії збільшився, однак розмір підвищення не перевищив розміру встановленої доплати, тому розмір пенсії до виплати не змінився. Виплата пенсії здійснюється в раніше встановленому розмірі.

Надалі підвищення вашої пенсії буде здійснено в разі проведення перерахунків, унаслідок яких збільшення розміру пенсії перевищить суму доплати.

 

«Чи правомірні відрахування з пенсії в розмірі 50 відсотків її суми?»

Василь МУРАВЕЙНИК.

с. Глибока

Богородчанського району

 

ВІДРАХУВАННЯ з пенсії здійснюються в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов. Відповідно до статті 50-ї Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

З решти видів стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.

 

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Знову палає Луганщина
Читати
Перехворіють усі
Читати
Доєднується до Дня учителя
Читати
Рад багато, а діла не дуже
Читати
Куди пішли гроші
Читати
Нова українська школа — і для старшокласників
Читати

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове