П’ятниця, 7 серпня 2020 року № 59 (19807)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19807/print.php?n=46303

Читач — газета

«Чи маю я право на перегляд свого трудового стажу? Бо те, що записано в трудовій книжці, не відповідає дійсності. Я не згоден із таким мізерним нарахуванням».

Станіслав КОБЕНКО.

с. Коритно-Забузьке

Вільшанського району

Кіровоградської області.

 

НА ЗАПИТАННЯ читача відповідає заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Юрій Миколайович ШАРПІНСЬКИЙ:

— Розмір пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) вираховується для кожного пенсіонера індивідуально і залежить від тривалості набутого страхового стажу (коефіцієнта стажу), величини заробітної плати (коефіцієнта заробітку), а також права на надбавки та підвищення.

Частиною 2-ю статті 24-ї Закону визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду згідно з вимогами цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до статті 56-ї Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах поза характером і тривалістю роботи і тривалістю перерв.

Згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 за № 637, основним документом, що засвідчує стаж роботи, є трудова книжка.

Пунктом 3-м Порядку визначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості про видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Враховуючи викладене, страховий стаж вам, Станіславе Івановичу, обчислено за нормами чинного законодавства.