П’ятниця, 26 червня 2020 року № 47 (19795)

• Футбол

Пенальті ще не гол

Кубок України. Сезон-2019-2020. У другому півфінальному матчі Кубка України полтавська «Ворскла» у гостях взяла гору у серії пенальті над «Маріуполем». В основний час на 37-й хвилині півзахисник приазовців Сергій Горбунов вивів господарів вперед, на що малійський захисник полтавської команди Ібрагім Кане на 80-й хвилині відповів результативним ударом із 11-метрової позначки — 1:1. Два додаткові екстра-тайми завершилися без голів, а післяматчеві пенальті точніше виконали гравці «Ворскли» — 3:2.

Остання стала суперником київського «Динамо» у вирішальному кубковому матчі-2019/2020. Нагадаємо, в іншому півфіналі розіграшу «Динамо» завдало поразки представнику Першої ліги «Минаю» — 2:0. В активі «біло-синіх» 11 національних трофеїв у 16 фіналах. Фінальний матч Кубка України-2020 відбудеться 8 липня на «Арені Львів».

Прем’єр-ліга України. Київське «Динамо» з рахунком 2:1 завдало поразки ковалівському «Колосу» у поєдинку 27-го туру чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги. На столичному НСК «Олімпійський» арбітр Сергій Бойко протягом матчу призначив п’ять пенальті. Віктор Циганков відкрив рахунок із 11-метрового удару на 66-й хвилині. Відновив паритет ісландський форвард «Колоса» Арні Вільх’яльмссон, який на 69-й хвилині також реалізував 11-метровий. «Біло-сині» вирвали перемогу ударом із «точки» Карлоса Де Пени на 87-й хвилині. На 53-й півзахисник ковалівців Андрій Богданов не реалізував пенальті, призначене за гру рукою Дениса Попова, — Георгій Бущан відбив м’яч на кутовий. П’ятий 11-метровий удар у цій зустрічі, призначений у ворота «Колоса» на 77-й хвилині, рефері скасував з допомогою VAR. Турнірне становище: перша шістка — «Шахтар» — 71 очко (після 27-ти матчів), «Динамо» — 55 (27), «Зоря» — 52 (27), «Десна» — 49 (27), «Олександрія» — 43 (27), «Колос» — 26 (27); друга шістка — «Дніпро-1» — 34 (26), «Маріуполь» — 30 (26), «Ворскла» — 26 (26), «Олімпік» — 23 (26), «Львів» — 22 (27), «Карпати» — 14 (23).

Перша ліга. Поновилися матчі української Першої ліги. У перший день 20-го туру зафіксовано перший несподіваний результат. Один із претендентів на підвищення у класі — «Минай» програв середняку ліги «Кремню» (0:1). У Кременчуці все вирішив один гол. Його автором став нападник господарів Сула - 0:1.

Відзначимо перемогу «Інгульця» над «Гірняк-Спорт» (2:1), домашню нічию «Оболоні» з «Авангардом» (1:1) і перемогу «Металіста-1925» над «Металургом» (2:0). Турнірне становище лідерів: «Інгулець» — 40 очок, «Рух» — 39, «Металіст— 1925» — 38.

Аматорський футбол. Виконавчий комітет Асоціації аматорського футболу України (ААФУ) ухвалив рішення про подальше проведення матчів чемпіонату і Кубка України серед аматорів сезону-2019/2020. Поєдинки в усіх групах проводитимуться згідно з чинним календарем групового етапу чемпіонату з 27 червня по 5 серпня. Фінальні етапи відбудуться до 16 серпня. Порядок проведення фінальної частини чемпіонату буде змінено, про що повідомиться додатково. Півфінали Кубка України серед аматорських команд сезону-2019/2020 очікуються 8 і 15 липня. Поєдинки фіналу турніру — 22 і 29 липня. Жеребкування з метою визначення порядку проведення цих етапів відбудеться 30 червня.

Суперкубок УЄФА-2020. Цей трофей розіграють на «Пушкаш Арені» в столиці Угорщини Будапешті 24 вересня. Матч розпочнеться о 22.00 за київським часом. Щорічна зустріч переможців Ліги чемпіонів Ліги Європи УЄФА мала відбутися 12 серпня на стадіоні «Драгау» в португальському Порту. Однак виконком УЄФА через пандемію COVID-19 скасував цей матч.