Середа, 10 червня 2020 року № 42 (19790)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19790/print.php?n=45749

Попелицям зась

ЩОЙНО відросло зелене листя на деревах і кущах, як на молодих пагонах з’являються попелиці. Колонії цієї комахи спершу селяться на верхівках гілок, і, щоб не допустити подальшого розповсюдження, слід вдатися до негайного знищення цього шкідника.

Крону низькорослих дерев та кущів треба обсипати деревним попелом або обприскати лугом із нього. Готують розчин так: дві склянки попелу заливають трьома літрами окропу. Після охолодження доливають води до 10 літрів. Для прилипання додають розчинене господарське мило.

За відсутності попелу можна вдатися до обприскування насаджень розчиненим господарським милом — один брусок на 10 літрів води. Ті гілки, які можна нахилити, краще занурити у мильний розчин, налитий у широкий посуд. Обробку доцільно повторити через кілька днів до повного знищення. Є цікавий спосіб, який варто випробувати, бо деякі садівники запевняють у його ефективності. Купуєте велику пляшку кока-коли, знімаєте кришечку, накручуєте на неї головку від пульверизатора і рясненько поливаєте окуповані комашками пагони.

Проти попелиці помічні також позакореневі підживлення розчином суперфосфату (10 г добрива та чверть склянки деревного попелу на відро води). Підживлення проводять двічі з інтервалом 15—20 днів. При цьому поліпшується живлення рослин і змінюється склад соку в пагонах, який не смакує шкіднику. Спочатку його колонії суттєво зменшуються, а згодом і зовсім зникають.