П’ятниця, 21 лютого 2020 року № 13 (19761)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19761/print.php?n=44779

Цікаві факти про фрукти

ТАКИЙ кислий фрукт, як лимон, містить цукру більше, ніж солодка полуниця.

Жителі Стародавнього Риму вважали, що кислий лимон — отруйний фрукт. Його навіть занесли до списку смертоносних продуктів і використовували проти молі.

Сік папаї — найсильніший розчинник. З його допомогою можна видалити не тільки дуже стійкі забруднення, а навіть позбутися відбитків пальців.

Кавуни та дині кубічної форми навчилися вирощувати японські фермери. Для досягнення такої форми молодий плід поміщають у скляну ємність. Такі ягоди зручно перевозити (розміщувати на поверхні, ставити один на одний), але і коштують вони дорожче, ніж звичні для нас круглі.

Сік грейпфрута не рекомендують вживати разом з ліками. У ньому містяться фуранокумарини — речовини, які збільшують концентрацію активних речовин препаратів. Це може призвести до негативних наслідків, викликаних передозуванням ліків. Небажаний побічний ефект спостерігається при прийомі з грейпфрутовим соком більше чотирьох десятків лікарських препаратів.

Цікаві факти про фрукти стосуються етикету їх очищення та вживання. Так, мандарини заведено чистити руками, а апельсини — ножем.

У Німеччині за часів правління Гітлера поїдання і продаж заморських фруктів, зокрема бананів, вважалися непатріотичним. Так, над лотком з бананами продавець повинен був вивісити плакат з агітацією купувати німецькі яблука.

Якщо залишити апельсини на дереві, вони не перезріють.

Яблука дуже корисні для здоров’я, оскільки в них немає натрію, холестерину і жиру.

У всьому світі існує близько семи з половиною тисяч сортів яблук. Вони різняться не тільки смаком, але і за розмірами — від маленьких, як вишенька, до великих, як грейпфрут.

Клітковина не втрачається навіть у сушених, консервованих і заморожених фруктах.

У країнах Євросоюзу фруктами вважаються морква, томати, ревінь, огірки, солодка картопля, імбир, гарбуз. З них виготовляють навіть джеми і варення...