Архів
П’ятниця,
24 травня 2019 року

№ 41 (19688)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Помідори розміщують вертикально

МАЙЖЕ в усіх посібниках із городництва радять розсаду помідорів на постійне місце висаджувати у лунку похило. При цьому слід загортати не лише корінь, а й частину стебла. На ньому відростають додаткові корені. Відтак посилюється живлення рослини, вона стає міцнішою, підвищується врожайність.

Проте деякі науковці й городники-аматори наполягають, що це помилка: мовляв, стебло потрібно розміщувати вертикально. Річ у тому, що помідор хоч і теплолюбна культура, але це стосується тільки надземної частини. Корені ж погано почуваються за температури вище 25ОС. Коли ще тепліше, рослини взагалі скидають зав’язь, перестають плодоносити.

Звідси й висновок: корені слід ховати глибше. Там і вологи більше, і прохолодніше.

Залишається лише забезпечити живлення. Для цього в лунку слід додати перепрілої органіки і добре розпушити ґрунт для доступу повітря до кореневої системи.

За такого способу висаджування помідорів у подальшому можна обійтися без поливів. Особливо, якщо поверхню навколо стебла замульчувати рослинними рештками, сухою травою чи соломою. Слушною буде й така порада: перерослу розсаду слід садити горизонтально, а невеличку — вертикально.

Версія для друку          До списку статтей

ДЕХТО з городників нехтує цим агрозаходом. Мовляв, аби бур’яни були вчасно виполоті, а без підгортання можна й обійтись. Доведемо, що це велика помилка. Хоча б один приклад: пройшла сильна злива, з-під рослин вимило землю. Якщо не підгорнути, скажімо, кукурудзу, насінники, вони просто виляжуть. Але необхідність прийому не тільки в цьому. Про всі позитивні наслідки підгортання для різних культур — в одному з матеріалів.

Чи не першим на грядці відростають кущики бораго. Листя на вигляд жорстке, а тільки-но зірвеш його, як поширюється приємний запах свіжого огірка. Покладеш кілька подрібнених листочків в овочевий салат — свіжість і аромат гарантовані. Та й корисна ця трава, яку по-іншому називають ще бурачник. Агротехніка проста, поселіть ще й таку культуру на своїй ділянці.

Що є запорукою високого врожаю томатів? Потужна коренева система. А як домогтися, щоб вона стала такою? Крім прийомів, про які йдеться на цій сторінці, є ще вельми ефективний — виростити з двох кущів «сіамських близнюків»...

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове