Архів
П’ятниця,
15 березня 2019 року

№ 21 (19668)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Керуючись нормами

ЗА ПРИБЛИЗНИМИ встановленими дозами споживання овочевих культур річна потреба однієї людини в картоплі у середньому становить 80 кг. За тими ж орієнтирами одна людина на добу має споживати 400 г свіжих овочів. Звідси: за рік одна доросла особа має з’їсти білоголової капусти — 32-45 кг, помідорів — 28-35 кг, моркви, буряків і цибулі — по 10 кг, огірків — 10-14 кг, кабачків і баклажанів — по 5 кг, перцю солодкого — 2-4 кг, бобових — 5-8 кг. Не варто забувати й про зеленні культури, потреба в яких — кілька кілограмів на особу. Тож, ураховуючи врожайність культур, можна вирахувати, скільки чого сіяти та садити на своєму городі.

Версія для друку          До списку статтей

ОКРІМ того, що ми надрукували нещодавно посівний календар, подамо ще розлогий матеріал «Що та коли сіяти». В ньому зазначимо найоптимальніші строки сівби всіх найпопулярніших городніх культур, коротко охарактеризуємо їх стосовно морозостійкості, вимог до тепла, стійкості проти спеки. З такою посівною «програмою» вам буде легше орієнтуватися, насіння яких культур розпочинати готувати до посіву та виходити в поле.

І в наступному випуску продовжимо давати відповідь на деякі ваші листи. Зокрема, К. І. Лисун із Сумщини попросила розповісти про агротехніку цибулі ріпчастої, щоб її не уразив грибок, оскільки торік вся цибуля у жінки була з чорнотою, як вона її не просушувала. Тож розглянемо особливості догляду за культурою та захисту від хвороб і шкідників.

Мабуть, нема людини, яка не любила б шовковиці. Певно, з нею пов’язані в багатьох спогади дитинства: чорний від ягід рот, замурзаний одяг і, як-то кажуть, щастя повні штани... Читач М. А. Примаков із Кривого Рогу хоче дізнатися, чим відзначається, як він пише, гібрид польської селекції Шеллі. Сорт справді особливий, проте не польський, а рідний, із Полтавщини. Читайте й дізнавайтеся, чим же він гарний.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове