Вівторок, 12 лютого 2019 року № 12 (19659)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19659/print.php?n=41430

  • Образок

Остерігайтеся Джмелів

Володимир БОЙЧУК.

Івано-Франківська
 область.

ХЛОПЕЦЬ привертав увагу своєю вродою: гарне обличчя, ставний. Але характер мав зухвалий: міг образити, висміяти. Прізвище Джміль йому дуже пасувало. Проте дівчата на це не зважали. Та, на кого він накидав оком, приходила на побачення. Однак тих побачень у кожної було небагато. Джміль любив перелітати з квітки на квітку. Так під його чари потрапила і Михайлина. Вона щиро покохала, відтак дійшло, як кажуть, до великого. Невдовзі Михайлина народила сина. А що ж Джміль? Полетів до інших.

Утім, тепер дівчатам ніби розвиднілось: ніхто не хотів із ним зустрічатися. Кожна боялася повторити долю ославленої Михайлини. З часом гультяю довелося одружитися з дівчиною собі до пари, яку парубки свідомо оминали. Життя у них не склалося: незважаючи на четверо діток, ладу в сім’ї немає, самі лише образи та докори. У селі кажуть, що таке життя Джміль цілком заслужив.

А Михайлина вийшла заміж за працьовитого парубка, яким не нахвалиться. Живуть вони вже довгі роки у любові та злагоді.

Цей наочний приклад із життя застерігає: не варто кидатись на зовнішню красу, треба шукати внутрішню, цінувати в людині передусім характер та вдачу.