П’ятниця, 1 лютого 2019 року № 9 (19656)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19656/print.php?n=41314

  • Неоголошена війна

Жертви конфлікту

Михайло ВЕДМІДЬ.

ІНТЕНСИВНІСТЬ завдання вогневих ударів з боку бойовиків останніми днями знизилась у зв’язку з погіршенням погодних умов. Так, минулого тижня зафіксовано 35 вогневих атак, тоді як у попередньому періоді — близько 80.

У вівторок, 29 січня, на докучаєвському напрямку українські воїни-розвідники виявили ворожу засідку. «Вмілими діями розвідгрупи особовий склад противника було нейтралізовано, а залишені ворогом зразки озброєння захоплено», — йдеться у відповідному зведенні прес-центру штабу ООС. Трофеями наших бійців стали протитанковий керований ракетний комплекс «Фагот», ручна реактивна протитанкова граната РПГ-18 і великокаліберний кулемет НСВ-12,7 «Утьос». За успішне виконання бойового завдання особовий склад розвідувальної групи представлений до нагород. Того ж дня українськими захисниками було знищено військову вантажівку «КамАЗ» з озброєнням та матеріально-технічними засобами противника.

Днями з’явилася нова інформація стосовно кількості жертв так званої гібридної війни. За даними Моніторингової місії ООН з прав людини, від початку збройного конфлікту на Донбасі з квітня 2014-го до кінця 2018 року загинули 12 800—13 тисяч чоловік. З них 4 000 — військові Української армії, 5 500 — підтримувані РФ озброєні бойовики і близько 3 330 — цивільні особи, тобто ті люди, які зброї до рук не брали. Ще від 27 тисяч до 30 тисяч чоловік дістали поранень.

Ще одна структура ООН — ЮНІСЕФ (Дитячий фонд) повідомила: «На Сході України приблизно 500 тисяч дітей, уражених конфліктом, потребують невідкладного захисту та гуманітарної допомоги, зокрема доступу до чистої питної води, безпечного середовища для навчання, якісної охорони здоров’я та психосоціальної підтримки. Ситуація є особливо гострою для дітей, які живуть у межах 20 км від лінії розмежування, де часті обстріли та величезна кількість нерозірваних боєприпасів становлять серйозну загрозу для життя».

Мир таки потрібен. І не тільки заради дітей зі сходу...