Архів
П’ятниця,
25 січня 2019 року

№ 7 (19654)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Чому гниють буряки

НАВІТЬ якщо буряки, закладені на зберігання, були без жодних ознак хвороб, на них дуже швидко починають з’являтися сухі чорні плями, які проникають глибоко в коренеплід. Іноді зовні буряк цілий, а всередині порожнеча або гнила серцевина. Які причини такого явища?

Хвороба так і називається — серцевинна (гниль сердечка), або бура суха, гниль коренеплоду.

Головною причиною захворювання є нестача бору в ґрунті під час вегетації. Ще на грядці молоде листя погано наростає, а згодом темніє. Восени на опуклостях біля шийки з’являються малопомітні сіруваті плями. Це перші симптоми хвороби. Тоді вона поширюється глибше. Тканина, що відмирає, темніє, її заселяють грибки, що й пришвидшує псування корене­плодів.

Сильніше уражуються буряки на лужних ґрунтах з високим умістом кальцію, а також у суху спекотну погоду, коли поживні речовини погано засвоюються рослиною.

Всередині молодого коренеплоду утворюються сухі темні кільця камбію, далі плями розростаються всередину.

Тобто серцевинна гниль — це фізіологічне явище через порушення агротехніки вирощування.

Ростуть буряки на будь-яких ґрунтах. Проте ділянка має бути добре розпушена і удобрена. Культура також вимоглива до вологи, але не переносить перезволоження.

Буряку зовсім не підходять важкі кислі ґрунти з високим рівнем підземних вод.

Версія для друку          До списку статтей

КРУТИ не крути, зимо, сніговицею, а весна вже не за горами. І думки селянина — про майбутній вихід у поле. Тому в наступному випуску почнемо, так би мовити, підступатися до теми розсади і навколо неї. Ось, наприклад, дві культури — коренева селера і цибуля-порей мають багато подібного, зокрема тривалу вегетацію. То, може, варто вирощувати їх разом, на одній грядці? Доведемо, чому це доцільно робити. А сіяти на розсаду їх треба вже незабаром.

Також поміркуємо над питанням потреби рослин у світлі. Нібито воно й теоретичне, але реакція рослин на тривалість світлового періоду має практичне значення, бо знання про це необхідні для вирощування їх у захищеному ґрунті — чи потрібне додаткове освітлення, які оптимальні строки сівби тощо.

Нині препарати захисту рослин коштують недешево, отож і стоять сади недоглянуті. Тим часом варто лише згадати простий дешевий і при цьому перевірений засіб захисту — вапняно-сірчаний відвар. Не тільки шкідники оминатимуть ваші плодові дерева, ви ще й убережете їх від деяких хвороб. Подамо спосіб приготування.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове