П’ятниця, 18 січня 2019 року № 5 (19652)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19652/print.php?n=41193

Свиня впала на задні ноги

ЩОБ свині були міцними і набирали велику вагу, за ними необхідно не лише добре доглядати. За станом тварин слід регулярно стежити від самого народження. Адже вони схильні до численних захворювань, симптоми яких дуже різноманітні. І якщо не вжити своєчасних заходів, тварина може загинути. Наприклад, часто дорослі або й молоді свині падають на задні ноги. Такий симптом є серйозним сигналом до дії.

Проте спочатку потрібно встановити причину. Викликати захворювання може нестача вітамінів груп D, А, В; брак кальцію, заліза або кобальту. Подібні симптоми розвиваються, коли організм тварини уразила хвороба поліомієліт.

Не витримують свині й сильних стресів, грипу та анемії.

Неналежні умови утримання, скажімо, надто холодна підлога у хліві може також стати причиною недуги.

Навіть досвідчені господарі не з першого разу розуміють, чому порося не встає на задні ноги. І тим паче не знають, що в цьому випадку робити.

Існує загальне лікування, яке допоможе, коли свиня не може підвестися на кінцівки за нестачі поживних речовин або ослаблення організму. Корм поросяти необхідно доповнити макро- і мікроелементами та вітамінами. Важливо утеплити підлогу в приміщенні, якщо там холодно, створити комфортні умови, організувати повноцінну годівлю і намагатися не лякати тварину.

За правильної годівлі і належного догляду тварина перестане хвилюватися і стан її поліпшиться.

Якщо у поросяти грип і воно падає на задні ноги, то це свідчення того, що хвороба проходить у гострій формі. При цьому тварина важко дихає і сидить на одному місці не рухаючись. З носа постійно спостерігаються виділення. Температура висока, а через кілька днів шкіра на тулубі в ділянці живота набуває синього відтінку. Грип у поросят сам не минає. Його потрібно обов’язково лікувати, інакше тварина помре.

За подібних обставин необхідна допомога кваліфікованого ветеринара.