П’ятниця, 21 грудня 2018 року № 98 (19645)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19645/print.php?n=40988

  • Добре діло

Ялинку не рубай, а постав у горщику

Світлана УСАТЮК.

Івано-Франківська область.

У зимові святкові дні більшість із нас прикрашає свої оселі запашною зеленою ялинкою. Свята минають, і від лісової красуні залишаються лише посохлі голки й купа пожовклих гілочок.

ЩОБ не засмучуватися від таких перетворень і не рубати хвойне деревце, жителі Прикарпаття почали ставити у себе вдома ялинки у горщиках. Їх вирощують в Івано-Франківському селекційно-насінницькому центрі.

— Ялинки у горщиках стають популярними у прикарпатців, — стверджує начальник відділу лісового господарства Святослав Тузяк. — Якщо три роки тому до селекційно-насінницького центру звернулося 60 охочих поставити у себе вдома таку ялинку, то торік альтернативу зрубаному деревцю вибрали вже 200 краян. Очікуємо, що цього року їх буде не менше.

Ялинка в горщику не потребує особливого догляду. Треба лише поставити її подалі від опалювальних приладів, у затемненому місці. Важливо двічі на тиждень поливати і обприскувати дерево. Також Святослав Тузяк рекомендує не тримати довго ялинку в кімнатних умовах — максимум 5 днів. А потім винести її у прохолодне місце, де вона може знаходитися до весни. За сприятливих погодних умов пересадити ялинку з горщика у землю можна вже у березні. При цьому варто пам’ятати, що ялинка виростає високою і любить кислий ґрунт.

Ті, хто поставить на свято ялинку в горщику, каже Святослав Тузяк, дістануть не лише задоволення, а й нагоду збільшити кількість хвойних дерев у місцевості, де проживають. Висаджені ними красуні-ялинки будуть радувати їхніх дітей та онуків, які прикрашатимуть їх на свято. При цьому наступні покоління не рубатимуть дерев, адже матимуть гарний приклад.