П’ятниця, 21 грудня 2018 року № 98 (19645)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19645/print.php?n=40986

Справи пенсійні

На запитання «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.

 

«Повідомлялось, що для отримання субсидій офіційно працевлаштованим особам працездатного віку потрібно сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці, що передують зимовому сезону. Я прийшов, щоб оформити заяву на оплату ЄСВ, але мені сказали, що Пенсійний фонд наказав платити ЄСВ з коефіцієнтом 2, тобто удвічі більше. Поясніть, з якого це дива?»

Петро ТВЕРЕЗИЙ.

с. Добропілля

Гуляйпільського району

Запорізької області.

 

СПРАВДІ, для призначення субсидії єдиний соціальний внесок має бути сплачено не менш ніж за три місяці у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Проте сплата ЄСВ за попередні періоди з коефіцієнтом 2 — це не примха Пенсійного фонду, а законодавча вимога.

Зокрема, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) передбачена можливість одноразової сплати ЄСВ за попередні періоди. При цьому сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути менша за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2. Якщо зважати на сучасні реалії, то це: 3723 грн х 22% х 2 = 1638,12 грн.

Договір про добровільну участь незастраховані особи можуть укласти з територіальними органами Державної фіскальної служби за місцем проживання.

Для його укладення необхідні такі документи: заява; документ, що посвідчує особу; довідка про присвоєння ідентифікаційного номера; копія трудової книжки (за наявності); довідка за формою ОК-5 (ОК-7), яку можна взяти у Пенсійному фонді.

 

«Із 5 травня по 12 червня 1986 року брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС як військовозобов’язаний. Чи маю я право на обчислення пенсії за інвалідністю в розмірі відшкодування фактичних збитків, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної зарплати, як передбачено статтею 59-ю Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи?»

Віктор СНОВИДА.

с. Воля

Теребовлянського району

Тернопільської області.

 

СТАТТЕЮ 59-ю Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія за інвалідністю обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб — із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Оскільки ви брали участь у ліквідаційних роботах не в період проходження дійсної строкової служби, підстав для обчислення вашої пенсії за інвалідністю, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, немає.