Архів
П’ятниця,
23 листопада 2018 року

№ 90 (19637)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала

Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Як прикопати саджанці

ІНОДІ садівник купує восени посадковий матеріал, а яма в саду для саджанців ще не підготовлена або непередбачувані події завадили їх посадити. В цьому випадку можна надійно зберегти рослини протягом осені та зими в садовому прикопі.

Прикопувати в саду до весни можна саджанці всіх плодових і ягідних культур.

Для прикопу слід вибрати найвище місце в саду, що не затоплюється ні восени, ні навесні та добре прогрівається сонцем. Це створює умови, аби почати викопувати і посадити саджанці на постійне місце рано навесні — до початку пробудження бруньок.

Крім того, місце для прикопу повинно бути далеко від будівель, куп сміття, скирт сіна та соломи, щоб не принаджувати до зимуючих деревець гризунів.

Для саджанців риють канаву завширшки 70 см і завглибшки 50 см, спрямовану зі сходу на захід. Одну стінку канави роблять похилою. Саджанці укладають в один ряд на похилій стінці під кутом 25-30 градусів.

Корені й одну третину штамба саджанця засипають землею. Її при цьому потрібно добре втоптати навколо коренів. Наявність у ґрунті пустот і нещільне прилягання до коріння спричиняє їх пліснявіння.

Канаву з прикопаними саджанцями прикривають на зиму тонким шаром укривного матеріалу. Це сприятиме ефективнішому затриманню снігу і додатково захистить від мишей.

Також ділянку з прикопом корисно обкопати канавою (завглибшки 40-50 см і завширшки 25-30 см) з прямими стінками, що також захистить саджанці від мишей і послужить для відведення талої води.

За можливості взимку канавки очищають від снігу, щоб ускладнити доступ мишей до саджанців.

Бажано також укрити саджанці зверху і з боків ялиновою глицею або іншими матеріалами, які послужать додатковим захистом від морозів і захистять від гризунів.

У правильно прикопаних восени саджанців, які успішно перезимують, буде хороша приживлюваність після весняної посадки.

Версія для друку          До списку статтей

ЗАВЕРШЕНО в основному роботи у полі й садку, і є час поміркувати над теоретичними питаннями власного господарювання. Скажімо, таке: задернювати садок чи тримати його під чорним паром? Це залежить від того, який у вас сад — молодий або старий, від умов забезпечення вдосталь рослин вологою. Небезпідставні й побоювання, чи не зашкодить і не виснажить землю трава під деревами. Отже, всі плюси і мінуси залуженого ґрунту і ґрунту під паром розглянемо у статті про конкурування трави з деревами.

Що робити, коли саджанці винограду в шкілці не визріли? Залишити їх зимувати там або ж висадити на постійне місце? Відповідний матеріал дасть відповідь за запитання, які можуть бути гарантії надійної перезимівлі майбутнього куща винограду.

Смак молока — це наче дзеркало раціону вашої годувальниці. Трапляється, неприємний присмак мають і сир та сметана, виготовлені з нього. Зрозуміло, адже зв’язок між якістю продукту і тим, що ви кладете в ясла, безпосередній. Тож спробуємо з’ясувати, що спричиняє гіркоту молока, окрім, звісно, природної причини майбутнього отелення, яка сигналізує про потребу запуску корови.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове