Архів
П’ятниця,
23 листопада 2018 року

№ 90 (19637)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала

Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Мідний купорос від гризунів


ДО ЯКИХ лише засобів не доводиться вдаватися, аби захистити молоді дерева від зайців і мишей узимку! Пропонуємо ще один метод — на думку багатьох, дуже дієвий.

Спостережливі господарі підмітили, що гризуни не чіпають рослини, оброблені пізньої осені мідним купоросом.

Мідний купорос, як відомо, входить до складу бордоської рідини.

На початку зими, як тільки стане промерзати земля і рослини занурюються у стан спокою, слід обробити свіжоприготовленим 1-процентним розчином бордоської рідини дерева і чагарники.

Навесні всі насадження будуть цілими. А зайві клопоти залишаться в минулому.

Обробка саду мідним купоросом дає ще один ефект: знищуються личинки і лялечки зимуючих комах-шкідників, спори грибів, що викликають різні захворювання.

Версія для друку          До списку статтей

ЗАВЕРШЕНО в основному роботи у полі й садку, і є час поміркувати над теоретичними питаннями власного господарювання. Скажімо, таке: задернювати садок чи тримати його під чорним паром? Це залежить від того, який у вас сад — молодий або старий, від умов забезпечення вдосталь рослин вологою. Небезпідставні й побоювання, чи не зашкодить і не виснажить землю трава під деревами. Отже, всі плюси і мінуси залуженого ґрунту і ґрунту під паром розглянемо у статті про конкурування трави з деревами.

Що робити, коли саджанці винограду в шкілці не визріли? Залишити їх зимувати там або ж висадити на постійне місце? Відповідний матеріал дасть відповідь за запитання, які можуть бути гарантії надійної перезимівлі майбутнього куща винограду.

Смак молока — це наче дзеркало раціону вашої годувальниці. Трапляється, неприємний присмак мають і сир та сметана, виготовлені з нього. Зрозуміло, адже зв’язок між якістю продукту і тим, що ви кладете в ясла, безпосередній. Тож спробуємо з’ясувати, що спричиняє гіркоту молока, окрім, звісно, природної причини майбутнього отелення, яка сигналізує про потребу запуску корови.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове