Архів
П’ятниця,
23 листопада 2018 року

№ 90 (19637)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала

Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Небезпека в пластикових контейнерах

ВИКОРИСТОВУВАТИ пластикові контейнери для того, щоб зберігати в них їжу, небезпечно. З такою заявою-закликом виступили вчені зі США.

Так, експерти з’ясували, що частина продуктів, які люди зазвичай поміщають у пластикові ємності, перед тим як поставити в холодильник, не переносять контакту з цим матеріалом. Найменш шкідливе, що може статися, — втратиться смак.

Дослідники наголосили, що особливий ризик для здоров’я людини становлять продукти, які поклали в пластикову тару гарячими. Доведено: гаряча страва гріє ємність, після чого хімічні речовини, що є у складі пластикового контейнера, «переходять» у їжу. Інакше кажучи, коли ви покуштуєте страву після того, як вона охолоне, в ній уже з’являться нові «інгредієнти», її склад буде ідентичним складу тари з пластику. Варто замислитися, наскільки корисна така їжа.

Експерти рекомендують: за умови, що альтернативи немає, перш ніж перекладати продукти в контейнер, дочекайтеся зниження їх температури до рівня кімнатної. Ще одне правило, яке американські вчені настійливо рекомендують дотримуватися тим, хто не бажає розлучитися зі здоров’ям завчасу, — не можна зберігати в ємностях свіжі яйця та страви, що містять у своєму складі цей продукт.

Науковці певні, що якби люди розуміли, якими можуть бути наслідки для їхнього організму, вони швидко знайшли б заміну недорогим пластиковим контейнерам.

Так, результатом зберігання яєць у пластиковому контейнері може стати активне розмноження хвороботворних бактерій. Одні з «найзнаменитіших» — кишкова паличка і сальмонела.

Не любить пластик і все сімейство «молочних». І молоко, і продукти з нього псуються набагато швидше в таких ємностях.

Для тих, хто бере їжу на роботу з дому, контейнер буває незамінним. Тому якщо людина не може відмовитися від пластику, то після «транспортування» слід перекладати їжу в ємності з іншого матеріалу. Адже пластик не тільки отруює, а і псує смак, наприклад, відбивних котлет, «знищуючи» їхні корисні властивості. Те ж саме він робить і з овочами, і з салатами з них. Пластик вступає в реакцію з кислотами, і продукти псуються.

Версія для друку          До списку статтей

ЗАВЕРШЕНО в основному роботи у полі й садку, і є час поміркувати над теоретичними питаннями власного господарювання. Скажімо, таке: задернювати садок чи тримати його під чорним паром? Це залежить від того, який у вас сад — молодий або старий, від умов забезпечення вдосталь рослин вологою. Небезпідставні й побоювання, чи не зашкодить і не виснажить землю трава під деревами. Отже, всі плюси і мінуси залуженого ґрунту і ґрунту під паром розглянемо у статті про конкурування трави з деревами.

Що робити, коли саджанці винограду в шкілці не визріли? Залишити їх зимувати там або ж висадити на постійне місце? Відповідний матеріал дасть відповідь за запитання, які можуть бути гарантії надійної перезимівлі майбутнього куща винограду.

Смак молока — це наче дзеркало раціону вашої годувальниці. Трапляється, неприємний присмак мають і сир та сметана, виготовлені з нього. Зрозуміло, адже зв’язок між якістю продукту і тим, що ви кладете в ясла, безпосередній. Тож спробуємо з’ясувати, що спричиняє гіркоту молока, окрім, звісно, природної причини майбутнього отелення, яка сигналізує про потребу запуску корови.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове