МОЛДОВА. За відмову підписати низку законів президента намагаються притягнути до відповідальності.

КАМЕРУН. Звільнено з полону 79 дітей, викрадених в англомовному північно-західному регіоні.

У КИТАЇ відкрили для регулярного руху найдовший у світі морський міст.

Шантаж по-північнокорейськи

ПІВНІЧНА КОРЕЯ виступила з погрозами відновити ядерну програму.

Отримали заслужені звання

Подія. Дзюдоїстка Дарина Білодід і тенісистка Еліна Світоліна отримали звання «Заслужений майстер спорту України». 18-річна киянка Дарина виборола титули чемпіонки світу в усіх вікових категоріях. Окрім того, вона очолила список найкращих спортсменок за версією Міжнародної федерації дзюдо (IJF). Харківська тенісистка Еліна Світоліна стала чемпіонкою на підсумковому турнірі Жіночої тенісної асоціації (WTA). Ці змагання ще називають неофіційним чемпіонатом світу.

Футбол. Головний тренер національної команди України Андрій Шевченко викликав для участі в найближчому зборі 23 футболістів. Серед них — воротарі: Андрій П’ятов («Шахтар»), Денис Бойко («Динамо»), Андрій Лунін («Леганес», Іспанія); захисники: Богдан Бутко, Сергій Кривцов, Микола Матвієнко (усі — «Шахтар»), Микита Бурда, Віталій Миколенко (обидва — «Динамо»), Олександр Караваєв («Зоря»), Василь Кравець («Луго», Іспанія), Ігор Пластун («Гент», Бельгія); півзахисники: Віктор Циганков, Віталій Буяльський, Микола Шапаренко (усі — «Динамо»), Тарас Степаненко, Віктор Коваленко, Сергій Болбат (усі — «Шахтар»), Євген Коноплянка («Шальке», Німеччина), Руслан Маліновський («Генк», Бельгія), Олександр Зінченко («Манчестер Сіті», Англія), Євген Макаренко («Андерлехт», Бельгія), Іван Петряк («Ференцварош», Угорщина); нападник: Роман Яремчук («Гент», Бельгія).

Резерв національної команди: Володимир Шепелєв, Сергій Сидорчук (обидва — «Динамо»), Владислав Кулач («Ворскла»), Андрій Борячук («Маріуполь»), Мар’ян Швед («Карпати»).

Легкоатлетичний крос. Чоловіча юніорська збірна України перемогла на чемпіонаті Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з кросу. До перемоги юніорську команду привели Андрій Краковецький, який в індивідуальному заліку став третім, Максим Пантелеєв (4-те місце), Ілля Сосницький, який замкнув перший десяток, та Станіслав Козак (18-те місце).

Шашки. У російському Нижньовартовську завершилася класична програма чемпіонату світу з шашок-64. У найпрестижнішому виді турніру серед жінок найкращою стала Олена Коротка з Кам’янського Дніпропетровської області. Українка також перемогла і в бліці. Це вже четвертий чемпіонський титул Олени Короткої за останні півтора місяця. Вона двічі приміряла золоті нагороди у змаганнях із бразильських шашок в Ізмірі (Туреччина), і ось тепер ще дві найвищі чемпіонські нагороди у шашках-64 на змаганнях в Нижньовартовську (Росія).

Панкратіон. У Бобруйську (Білорусь) відбувся чемпіонат світу-2018 з панкратіону. У розділі «традиційний» чемпіони світу серед дорослих — Сергій Гузєв (вага до 92 кг), Дмитро Баранов (60 кг), Анна Беженар (53 кг), Тетяна Гринько (64 кг). Серед юніорів та кадетів золотими медалістами стали Іван Гаршин (92 кг), Богдан Хмара (84 кг), Анна Гиря (50 кг), Олександра Вакуленко (64 кг), Роман Кизюк (+75 кг), Владислав Кривошей (75 кг), Ольга Яковенко (65 кг). У розділі «фул» «золото» виграли Анна Беженар та Олександра Вакуленко. Обидві дівчини — єдині в нашій команді, яким вдалося зробити «золотий» дубль. Чемпіонкою у «фулі» також є Катерина Шакалова (64 кг).