П’ятниця, 5 жовтня 2018 року № 77 (19624)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19624/print.php?n=40299

  • Корисно знати

При ревматизмі допоможе обліпиха

Микола ЮРЧИШИН.

Восени на зміни температури повітря, атмосферного тиску й вологості реагують наші кістки та шкіра: загострюється ревматичний біль. Але природа подбала про те, як допомогти нам у цих випадках. Листя та стиглі ягоди обліпихи самі просяться до рук, щоб ми могли приготувати з них цілющі засоби.

— ВІДВАР листя обліпихи рекомендується для лікування суглобового ревматизму, — пояснює професор кафедри фармакології Київського медичного університету Української асоціації народної медицини, доктор медичних наук Іван Сергійович Чекман. — Для цього суглоби ним натирають (внутрішньо не вживати). Невелику кількість листя обліпихи покласти в каструлю, залити водою так, щоб вона його трохи прикрила, й поставити на вогонь. Коли вода закипить, вогонь зменшити та за 10 хвилин вимкнути. Процідити крізь марлю, остудити до кімнатної температури. Натирати хворі суглоби ліпше ввечері, перед сном.

За ревматичного болю в суглобах корисні і припарки. Свіжі ягоди обліпихи треба розпарити до кашкоподібного стану, викласти гарячу масу на чисту тканину й прикласти до хворого місця.

Існує помічний засіб від застарілого ревматизму: 100 мл горілки, 100 мл гарячої води, 120 мл нашатирного спирту, 70 мл чистого гасу, столова ложка мурашиного спирту, 30 мл обліпихової олії, столова ложка гусячого сала, дві столові ложки соняшникової олії, 50 г вершкового масла та 10 г розтертого на порошок коріння обліпихи покласти в літрову пляшку, герметично закрити й настоювати годину. Перед кожним натиранням пляшку слід збовтати. Змащувати все тіло, починаючи з шиї (при цьому стежити, щоб засіб не потрапив в очі, також не рекомендується наносити його на живіт і пахову ділянку). Змащування робити на ніч. Попервах біль може дужчати, після двох-трьох днів він минає.

А ось іще один дієвий засіб: столову ложку обліпихової олії підігріти на слабкому вогні й додати 0,5 столової ложки бодяги. Гарненько перемішати. Втирати суміш у хворі місця, після цього обмотати вовняною чи байковою тканиною й забинтувати. Робити цю процедуру на ніч, перед сном. Можна й удень, якщо не виходити з дому.

Поділився Іван Сергійович і рецептом мазі, яка також допоможе позбутися ревматизму будь-якого характеру. Готувати її потрібно так: 350 г вершкового масла розтопити й, коли воно стане рідким, додати 350 мл обліпихової олії, все ретельно перемішати, остудити та всипати 10 г товченої камфори. Посудину з маззю поставити в тепле місце (бажано навіть гаряче, наприклад до батареї) на добу. Натирати хворі місця щодня перед сном.

Цікавий бурятський спосіб лікування ревматизму: 60 г камфори розчинити в 10 мл спирту, додати порошок із 50 г товченого коріння обліпихи, три сирі яєчні білки та столову ложку обліпихової олії. Збити з допомогою міксера до кашкоподібної маси, яку втирати перед сном у хворі місця.

Чудовий ефект дає такий спосіб: 0,5 склянки очищеного гасу й 0,5 склянки соку обліпихи ретельно перемішати та втирати суміш у хворе місце. Затим обмотати це місце чимсь теплим — рушником, шарфом тощо — й зафіксувати. Через якийсь час може дуже пекти, але знімати пов’язку в жодному разі не можна. Зняти її можна через 40 хвилин, а місце нанесення чудодійного препарату змастити вазеліном, дитячим кремом чи будь-яким іншим пом’якшувальним засобом. Цю процедуру роблять увечері щодня 10 днів. Потім слід зробити перерву на два тижні, а якщо біль повернеться, можна повторити лікування, й так доти, доки ревматичний біль не перестане турбувати.

Переконаний професор і в цілющих властивостях лікувального коктейлю: 2,5 склянки морквяного соку й склянку соку обліпихи перемішати міксером і пити щодня по столовій ложці після їди. Це, на його думку, найпростіший, але надійний засіб звільнення від суглобового ревматизму.