Архів
Вівторок,
18 вересня 2018 року

№ 72 (19619)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Досі сперечаються

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Мер Лондона закликав до проведення другого референдуму щодо Brexit.

Докладніше...
Партнерство з далеким прицілом

ПОЛЬЩА і ЛИТВА налагоджують тісніші відносини.

Докладніше...
Вибирають місцеву владу

СИРІЯ. В контрольованих урядом районах тривають перші за понад шість років місцеві вибори.

Докладніше...
Двадцять років воювали

ЕРИТРЕЯ та ЕФІОПІЯ підписали договір про мир під егідою саудівського короля.

Докладніше...
Євроскептики набирають голосів

НІМЕЧЧИНА. Партія «Альтернатива для Німеччини» («AдН») стала найпопулярнішою політичною силою на сході країни.

Докладніше...
Кроки назустріч

ПІВНІЧНА КОРЕЯ. Сьогодні у Пхеньяні відкривається саміт Північної та Південної Кореї за участі лідерів країн.

Докладніше...
Мирний атом і клімат

АВСТРІЯ. У Відні стартувала 62-га сесія Генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Втрата

Не стало найстарішого Майстра слова

Редакція газети
«Сільські вісті».

СУМНА звістка облетіла Україну: за тиждень до свого 95-річчя пішов у засвіти відомий прозаїк, публіцист, кінематографіст, лауреат Шевченківської премії Олександр Олександрович Сизоненко.

Народився майбутній класик новітньої української літератури 20 вересня 1923 року в селі Новоолександрівка Баштанського району Миколаївської області, в селянській родині. Учасник Великої Вітчизняної війни. Після війни працював робітником на Чорноморському суднобудівному заводі в Миколаєві, у відділі пропаганди й агітації обкому партії, в редакції «Блокнота агітатора». Без відриву від виробництва здобув вищу освіту, закінчивши в 1955 році літературний факультет Миколаївського педагогічного інституту.

1949 року журнал «Вітчизна» надрукував перше оповідання молодого прозаїка із Миколаєва «Весна», а в 1951 році вийшла перша збірка оповідань «Рідні вогні». 1962 року Олександр Сизоненко переїхав до Києва. Працював у сценарному відділі Київської кіностудії ім. О. Довженка, пізніше був на творчій роботі.

Автор збірок оповідань «Рідні вогні» (1951), «Рідні краї» (1955), «Далекі гудки» (1957), «В батьківському краю» (1959); нарису «Де народжуються кораблі» (1959); книжок повістей та оповідань «Для чого живеш на світі» (1961), «Жду тебя на островах» (1963), «На Веселому Роздолі» (1956), «Зорі падають в серпні» (1957), «Пауль, Петер, Йоганн…» (1967), «Підняті обрії» (1971), «Хліб з рідного поля» (1978), «Сьомий пагорб» (1981); романів «Корабели» (1960), «Білі хмари» (1965), «Хто твій друг» (1972), «Мить і вічність» (1986), «Далекий Бейкуш» (1990), «Не вбиваймо своїх пророків. Книга талантів» (2003). Більшість творів перекладено російською мовою.

Письменник був нагороджений орденами Вітчизняної війни першого ступеня і Трудового Червоного Прапора, медалями «За відвагу» і «За взяття Берліна», Державною премією імені Т. Г. Шевченка (1984) за роман-трилогію «Степ», «Була осінь», «Мета», а також літературними преміями імені І. С. Нечуя-Левицького та Юрія Яновського.

Скупий на похвалу письменник Павло Загребельний найбільш точно відзначив особливості стилю письменника-фронтовика: «Проза Сизоненка має особливу тональність. Сизоненко не любить багато вигадувати, любить писати з натури. Усі його герої — це майже не вигадані люди. Залюбленість у рідні місця, рідних людей створює особливий стиль, сповідницький характер його розповідей. Сизоненко стоїть на шляху до великого таємничого процесу, коли художній твір зливається з дійсністю».

Висловлюємо співчуття рідним і близьким покійного, усім, хто знав Олександра Олександровича — мужнього, принципового і талановитого українця.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Найбільший у регіоні
Читати
Виграли апеляцію
Читати
Готовий вчасно
Читати
Захисникам — гідне забезпечення
Читати
Субсидії урізають
Читати
Окупанту на права начхати
Читати
Плановий перерахунок
Читати
Знову отруєння
Читати
Зрадників упізнали
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове