П’ятниця, 10 серпня 2018 року № 61 (19608)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19608/print.php?n=39760

  • Корисно знати

Подбайте про печінку

Микола ЮРЧИШИН.

ВІД ФУНКЦІОНАЛЬНОГО стану печінки залежать наші здоров’я і самопочуття. Одним словом — якість життя.

— Здебільшого печінку лікують лише жовчогінними препаратами, не знаючи, що вона, як гранат, складається з красивих багатофункціональних клітин — гепатоцитів, — розповідає лікар-невролог, фахівець зі східної медицини В.В. Болсун. — Я ж своїм пацієнтам пропоную засіб для підтримання й відновлення клітин печінки — курячу печінку. Вона готова й, наголошую, жива фабрика ферментів, вітамінів. Карсил та інші препарати, що містять ферменти, не йдуть із нею в жодне порівняння. Бо куряча свіжа печінка — це жива тканина. Але її потрібно не смажити чи варити, а... маринувати. Помити 300 грамів, розрізати навпіл і замочити в холодній воді, щоб вийшли кров і жовч. Тим часом готуємо маринад. Для цього потрібні свіжа цибулина, по можливості — тертий свіжий імбир або хрін (1 столова ложка), зубчик часнику, чебрець чи базилік (краще свіжий), чорний запашний перець — за смаком, 1 столова ложка соняшникової (або іншої) олії. Не солимо! У скляній банці (достатньо 1 л) маринуємо печінку. Ставимо в холодильник — і за годину недорогий, але дуже корисний лікувальний засіб готовий.

Для ліпшого засвоєння та як гарнір використовують варену моркву. Викладають на тарілку по дві ложки печінки з маринадом і морквяного пюре, можна скропити яблучним оцтом. Виходить дуже смачна й цілюща страва. Їсти дуже повільно, вслухаючись у гаму всіх відчуттів.

Володимир Васильович переконаний: ця страва значно поліпшить процеси травлення й запустить механізм оновлення клітин печінки за законом тканинної терапії, за законом подібності. Зберігають мариновану печінку в холодильнику не більш як два дні.

Крім того, для підтримання нормальної роботи печінки, її клітинок В. Болсун радить скористатися лікарськими рослинами. Наприклад, такими, як цмин та кукурудзяні приймочки.

Відвар цмину: 10 г сухих суцвіть залити 200 мл гарячої води й витримати на водяній бані 30 хвилин. Зняти, відцідити й довести об’єм перевареною водою до 200 мл. Пити по 0,5 склянки два-три рази на день за 15-20 хвилин до їди. Після двох-трьох тижнів цмин змінити на кукурудзяні приймочки.

Настій приймочок: столову ложку сухої сировини залити 250 мл окропу, настояти годину, процідити й пити по чверті склянки три-чотири рази на день перед їдою. Курс — два тижні.

Є й деякі застереження. Цмин не рекомендується приймати вагітним і людям із підвищеним артеріальним тиском.