П’ятниця, 18 травня 2018 року № 37 (19584)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19584/print.php?n=38948

  • Спорт

Випробування Iграми Нескорених

Микола МОТОРНИЙ.

Всеукраїнські Ігри Нескорених. На столичному стадіоні «Піонер» закінчилася фінальна частина відбору до збірної України «Ігор Нескорених» (Invictus Games) — міжнародних змагань у паралімпійському стилі, в яких беруть участь поранені військовослужбовці. Це другий Національний відбір до збірної команди.

Нагадаємо, перші Ігри Нескорених відбулися 2014 року у Великій Британії в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні за ініціативою принца Гаррі Віндзора, який брав участь у військових діях у Афганістані. Торік змагання тривали в Торонто, де українські бійці завоювали 14 нагород. Цього року Invictus Games відбудуться в Австралії. У фіналі національного відбору за 15 місць у команді змагалися 179 ветеранів та військовослужбовців із 23 регіонів країни, загалом же участь у змаганнях взяли понад 350 бійців.

Спортсменів випробовували відразу на трьох локаціях — на стадіоні «Піонер», у басейні ЦСК ЗСУ та на Трухановому острові — з легкої атлетики (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра), велоперегонів, веслування на тренажерах, пауерліфтингу, плавання та стрільби з лука.

Історія Ігор Нескорених в Україні розпочалася з ініціативи агенцій StratCom Ukraine та Pepelatz Production, які звернулися з пропозицією участі збірної України 2017 року, а згодом об’єднали навколо цієї ідеї представників уряду та громадського суспільства в Україні та Канаді.

Маунтінбайк. В австрійському Обертауні відбулися змагання престижного старту Гран-прі з маунтінбайку (змагання на гірських велосипедах), на якому скарбничка збірної України поповнилася медаллю найвищого ґатунку. Яна Беломоіна на дистанції 25 кілометрів показала найкращий час, проїхавши п’ять кіл траси за 1 годину 33 хвилини і 03 секунди та випередивши найближчу конкурентку на понад дві хвилини. Друге місце посіла учасниця Олімпійських ігор-2012, срібна призерка чемпіонату світу-2014 Барбара Бенко з Угорщини. Третьою стала учасниця Олімпійських ігор-2016 Даніелла Кампузано, яка представляла збірну Мексики.

Кікбоксинг. Уперше за свою історію Україна (м. Київ) прий-няла чемпіонат світу з кікбоксингу за версією ISKA, де наші спортсмени вибороли 47 золотих, 32 срібні та 22 бронзові медалі й посіли перше загальнокомандне місце. Паралельно у столиці України тривав Відкритий чемпіонат Європи, де студент третього курсу Львівського державного університету фізичної культури (факультет фізичної реабілітації) Олесь Чудовський із клубу «Золотий Лев» (особистий тренер Юрій Кардашевський) завоював три медалі з різних видів змагань: одну золоту і дві срібні.

Гирьовий спорт. В угорському місті Кечкемет відбувся чемпіонат Європи з гирьового спорту (чоловіки, жінки, юніори та юніорки). Національна збірна України на другому місці у загальнокомандному заліку серед 23 країн Старого світу.

У командних змаганнях, естафетах українські спортсмени вибороли перше місце серед дорослих (естафета поштовх) та друге командне в естафеті довгий цикл. Серед юніорів у командній естафеті поштовх Україна на другому місці.

Карате. Вдало виступила збірна України з карате на чемпіонаті Європи, у місті Нові Сад (Сербія). Так, Анжеліка Терлюга (вага до 55 кг) стала чемпіонкою континенту з куміте. Срібну нагороду з цієї ж дисципліни здобула Аніта Серьогіна (до 61 кг). Станіслав Горуна (до 75 кг) — бронзовий призер європейської першості. Крім того, наша чоловіча збірна завоювала бронзову нагороду з командного куміте.